Ocena kierowcy - Jaguar XJ VI X308

bebe, 7 lat temu
Silnik 4.0 i V8 32V 290KM 213kW
Rok produkcji 1998
Jaguar XJ VI X308 4.0 i V8 32V 290KM 213kW 1997-2003 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony, auto jest niesamowicie wygodne, co dla mnie bardzo istotne. Prócz tego wygląda niesamowicie, jeżeli tylko trafimy na zadbany egzemplarz (co bardzo trudne w PL) to z pewnością będzie cieszyć oko wasze i przechodniów. Jednak co należy podkreśli dla przyszłych nabywców, nie spodziewajcie się kupić takiego auto w cenie poniżej 20 000zł, owszem większość ogłoszeń oscyluje w okolicach 15k, ale są to najczęściej kompletne rupiecie.
Silnik fajnie pracuje, jest dość żwawy. Minusem jednostki 4.0 jest wariator, który lubi o sobie dawać znać, koszt około 2-3k, ale jak się tego nie zrobi to też wielkiej tragedii nie ma.
5 biegów, sprawdza się na autostradach, co przekłada się na ekonomikę jazdy.
Układ jezdny jest dość dziwny (na wstępnie zaznaczam, że zawieszeniowo mam porobione praktycznie wszystko), jest całkiem precyzyjny jak na komfort zawieszenia jakie oferuje, ale czasem w szybszym zakręcie tyłek jest jakby chybotliwy
Tyłu nie widać w ogóle w lusterkach, trzeba się przyzwyczaić. Poza tym no ma ponad 5m, musimy o tym pamiętać.
Ergonomia poprawna, nie mam większych uwag.
Podgrzewana przednia szyba na plus, klima jednostrefowa (w tego typu aucie przydałaby się dwu)
Jest nisko (prawie jak w sportowym aucie), jest ciasno (prawie jak w sportowym aucie), mi osobiście bardzo pasuje pozycja w tym samochodzie, jest niczym kokon. Mam 190cm, obawiam się, że wyższe osoby mogą już mieć dyskomfort.
Na bardzo dobrym poziomie, przy dodaniu gazu, słychać pomruk v8
Jak na v8, nie jest zle, miasto 16l, trasa 10,5
Moim zdaniem rewelacja, chociaż jak wyżej, niech was nie zwiodą ceny z popularnego serwisu ogłoszeniowego, te auto aby było dobre, musi swoje kosztować.
Na razie nie popsuło się nic nowego z czym bym go nie kupił, a tak to nie działa pompowanie fotela i jeden panel z przyciskami (do zrobienia)
nie było takowych.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 i V8 32V 290KM 213kW [l/100km]