Ocena kierowcy - Jeep Wrangler III Unlimited Facelifting

adamssson, 11 lat temu
Silnik 2.8 DOHC I-4 Turbo CRD 200KM 147kW
Rok produkcji 2012
Jeep Wrangler III Unlimited Facelifting 2.8 DOHC I-4 Turbo CRD 200KM 147kW 2011-2018 - Oceń swoje auto
Jeżeli: -nie musisz być pierwszy na każdych światłach -nie przeszkadza ci jazda 90-100 na drodze Będziesz zachwycony tym autem. W codziennym użytkowaniu jest jak wierny kundel - są piękniejsze i szybsze harty - ale on cię zawiezie wszędzie i zawsze. Niedzielny wypad do lasu też nie jest problemem i pomimo że byłem sceptyczny kupując go (marzenie żony) to cenię go za to że radzi sobie wszędzie.
Silnik pracuje kulturalnie, wg mnie 200KM to nieco mało dla tego auta (szczególnie w dieslu). Zimą do zanim osiągnie temperaturę pracy nie ma żadnych osiągów.
Jak dla mnie - tragedia. Zimą nawet przy małych mrozach (-2 stopnie) do momentu rozgrzania nie przekazuje mocy na koła, nie zmienia biegów. Po rozgrzaniu jest nieco lepiej choć jak dla mnie zmiana biegów mogła by być żwawsza.
Dobry, a nawet jak na to auto to bardzo dobrze. Jeździłem wersją 2-drzwiową jak i 4-drzwiową. Krótka wersja jest bardzo dziarska, za to dłuższy jest dużo bardziej stabilny i nie wpada we wzdłużne drgania (wahania przednia-tylna oś). Układ jezdny jest dużo lepszy niż np w Volvo XC90. Żona jest zachwycona - największy śnieg nie jest w stanie powstrzymać wranglera z włączonym 4x4.
Zaledwie średnio. Okna są małe a grube słupki dodatkowo pogarszają sprawę. Auto nadrabia wysokością co ostatecznie pozwala zobaczyć co się wokół nas dzieje.
Super. Jeśli ktoś się przesiadł z wyrobu volkswagenopodobnego to będzie miał kłopot, mi ten układ guzików pasuje dużo lepiej.
Działa.
Wielgachny, szczególnie Unlimited. Krótka wersja ma za mały bagażnik.
Jest dobrze ale tylko do ok 120km/h. Przednia szyba i plastikowy dach generują dużo szumu przy większej prędkości.
Średnie zużycie 10-11l/100km. Powiedziałbym że to nawet słabo szczególnie że na autostradzie nie zaoszczedzmy chyba że ktoś nie przekroczy 90km/h. powyżej 120 spożycie skacze do 12l i żarty się kończą.
Nie kupisz auta tej wielkości za mniejszą kasę.
Jest twardy. Stworzony na bezdroża nie ma szansy się popsuć w asfaltowej dżungli.
Nic się nie popsuło.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.8 DOHC I-4 Turbo CRD 200KM 147kW [l/100km]