Ocena kierowcy - Kia Carens II

Silnik 1.8 i 16V 126KM 93kW
Rok produkcji 2002
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Kia Carens II 1.8 i 16V 126KM 93kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność w trakcie eksploatacji.
Karoseria : Klamki i korozja tyłu.
Bardzo udany samochód. W wersji EX wyposażenie jak w nowszych autach. Klima aut. czujnik deszczu ABS, kontrola trakcji, podgrzew. przedniej szyby, Auto wygodne, niepsujące się i od wielu lat tanie w zakupie. Wada- rdzewieje tył.
Moc OK, kultura pracy OK, spalanie średnio trasa od 8 l , miasto w zimie nawet do 14 l. Po 19 latach zaczynają powoli puszczać uszczelniacze zaworów.
Przełożenia OK. Bez awarii. Może trochę tępo wchodzi dwójka.
Po kupnie auta wymieniłem przeguby i drążek reakcyjny. Po 7 latach eksploatacji ( 75000 km) wszystkie przeglądy techniczne bez uwag.
Ergonomia i design bez zarzutu. Rdzewieje niestety tył. Musiałem wymienić nadkola i pas tylny.
Bez zastrzeżeń.
Wygodne siedzenia, wystarczająca ilość miejsca, schowki, oświetlenie itp. OK.
Klima automatyczna. W tym roku wymieniłem rezystor dmuchawy. Reszta bez usterek.
Wygodne siedzenia z przodu. Z tyłu 2,5 miejsca czyli mieszczą się dwie osoby swobodnie lub trzy ciasno. Przy dwóch fotelikach dziecięcych z tyłu nie mieści się już nikt. Ale żeby było inaczej to samochód musiałby być szerszy.
Niestety wygłuszenie spodu jest słabe.
Ceny części niewygórowane, wszystko można dostać, auto generalnie się nie psuje tylko stopniowo zużywa.
Za te pieniądze to dla mnie rewelacja. Bardzo nie lubię kupować samochodów bo to "wyrzucone" pieniądze.
Źle skonstruowane fabrycznie klamki zewnętrzne. Dwie musiałem przerobić a jedną kupić nową bo się ułamywały plastikowe zaczepy jak ktoś (najczęściej żona) próbował otworzyć drzwi zanim odblokowałem zamek pilotem.
Nigdy nie miałem poważnej usterki w samochodzie. Wymieniam części w miarę ich zużycia.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 i 16V 126KM 93kW [l/100km]

9,8