Ocena kierowcy - Kia Carens II

Carensiak 2005, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 138KM 101kW
Rok produkcji 2005
Kia Carens II 2.0 i 16V 138KM 101kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Auto dla nieco uboższych (jak ja) ale nie dla bardzo ubogich . Warto poszukać wersji z silnikiem benzynowym i założyć gaz. Silniki diesla są jednak awaryjne. Bardzo rodzinny i przestronny samochód bez specjalnych plusów ale i bez minusów. Oczywiście bez jakiegokolokwiek prestiżu - zakup na kilka lat bez szans dostania dobrej ceny.
To jeden z najlepszych elementów tego pojazdu. Dośc cichy, elastyczny, bardzo dobre przyśpieszenie. Dobra współpraca z instalacją LPG (ale trzeba o to dać). Przez trzy lata zero brania oleju. Tania wymiana rozrządu - czego chcieć więcej ? Mój ma 139 KM !!!
Manualna, są problemy ze wstecznym biegiem, czasem wsytepuje haczenie i trzaski przy zmianie biegów. Ponieważ sie nie psuje więc oceniam ją dobrze.
Dość delikatny, niezbyt precyzyjny, ale po trzech latach bez żadnej usterki. Niestety jest miękki - na nierównościach nieźle buja. Nie mogę go ocenić jako przecietny bo ani razu nie spowodował sytuacji niebezpiecznej.
Do produ bardzo dobrze do tyłu przeciętnie. Ale są duże luterka wsteczne i mi to pasuje (choć wyglądają niezbyt nowocześnie). Gabaryty w sam raz.
Włącznik wycieraczki tylniej i spryskiwacza tylniego - umiejscowienie tragedia !!! Ale reszta bez zarzutu. Mogłoby być więcej schowków ale moja wersja jest dość uboga.
Bardzo dobrze grzeje i nieźle chłodzi, ale jednak szyby parują przy większej wilgotności. Dlatego ocena dobrze - aha należy wymieniać fitr kabinowy co jest stosunkowo proste i tanie.
Ja uważam, że jest bardzo dobrze, 4 osoby jadą komfortowo. Bagaźnik mógłby by być nieco większy.
Wtopa, plastiki trzeszczą, opory powietrza słyszalne już powyżej 60 km/h. Opory toczenia też ale to wina opon wielosezonowych. Jest co poprawiać.
Ja jestem sknerus aż do przesady - ale powiem szczerze, biorąc po uwagę masę pojazdu i silnik dwu litrowy jest dobrze. Trzeba tankować bardzo dobry gaz i wówczas jest zużycie na super poziomie. Ceny części -dla mnie super, przeglady i naprawy - mam po niskiej cenie. To jest idealne auto dla ludzi o przeciętnych (ale nie niskich) dochodach.
Trzy lata temu kupiony 5 letni pojazd za 20 tys zł z przebiegim 78 000 km. Klasa minivan z pelnym wyposażeniem i dużym silnikiem. Nie było nic lepszego. Najlepszy jakościowo wóz jaki kiedykolwiek mialem . Koreańczycy się nauczyli robić przyzwoite wozy za niższą cene. Szkoda że nie robią takich w FSO.
Zepsuł się mechanizm skladania oparcia tylniej kanapy. Przez trzy lata to chyba ok.
Awaria klimatyzacji - samochód był uderzony i rozszczelniła się chłodnica klimatyzacji. Koszta naprawy z częsciami 1000 zł co jest bardzo niską ceną. Resztę drobnych awarii było spowodowanych źle założoną i regulowaną instalacją lpg - ale teraz jest wszystko ok.
Kia Carens II