Ocena kierowcy - Kia Carens II

RUMUN, 15 lat temu
Silnik 2.0 CRDi 112KM 82kW
Rok produkcji 2003
Kia Carens II 2.0 CRDi 112KM 82kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Wielkość wnętrza. Pojemny, ładnie ukształtowany, schowek pod podłogą bagażnika, nad pełnowymiarowym kołem. Boczne, głębokie, skrytki w bagażniku, z dodatkowymi pokrywami. Ładna stylistyka nadwozia. Przy kolejnym aucie wybiorę bardziej popularny model.
Karoseria : 2003 rok produkcji, a juz w kilku miejscach (nie tkniętych naprawami) - ślady korozji.
Inne : Wyłamujące się plastikowe mocowania rolety i kłopotliwa ich wymiana. (Trzeba demontować całe boczki w bagażniku).
Ogólnie auto atrakcyjne wizualnie, wygodne wewnątrz. W kilku opiniach już to spotkałem i też pragnę podkreślić - nie kupujcie aut z Włoch. Bezwypadkowe i nie otarte znajdzie się 1 na 100! Carensów jest w Polsce niewiele i zamienników do nich nie produkują, bo się nie opłaca. Oprócz serwisów pozostają części z demontażu. Cena np. maski, w Allegro - 600zł, oryginał ok. 1 100zł. A do Passata B3 w Allegro - 200zł! Brak też jest lepszego zagospodarowania miejsca. Możliwość schowków pod siedziskami, nad przednią szybą, centralny podłokietnik. Niby drobiazgi, a stanowią, iż konkurencja zyskuje.
Dynamika silnika, jak na autko o masie 1,5 tony jest dobra.
Biegi wchodzą dobrze, bez haków. Na niższych biegach, trzeba częściej nimi operować. Brak tu elastyczności jaką oferował np. Passat.
Nie zachwyca, ale i nie zwala z nóg. Czuć w nim nierówności drogi.
Do przodu - doskonała. Tu procentuje tez wyższa pozycja kierowcy w stosunku do zwykłego, nie "vanowatego", samochodu. Do tyłu - przeszkadzają szerokie tylne słupki. Osobiście cofając korzystam głownie z lusterek.
Wszystko w zasięgu ręki, chociaż przełączniki z lewej strony, np.ogrzewania szyb trochę nisko. Siedzisko dobrze wyprofilowane, jest możliwość jego dostosowania do każdego kierowcy. Mnie odpowiada zwłaszcza dźwigienka do wypchnięcia odcinka lędźwiowego. Brak podłokietnika dla kierowcy. Brak podłokietników dla pasażerów tylnej kanapy.
Skuteczne. Przeszkadza mnie jedynie, iż w opcji "AUTO" brak jest skierowania nadmuchu w innym kierunku niż wprost na kierowcę i pasażera!
Miejsca nad głową i na nogi pod dostatkiem.
Niezbyt dopracowane. Kojarzy się z autkami starszej generacji i silnikach z odgłosami traktora. Powyżej 120 km/h zdecydowanie wzrasta szum opływu. Działa jak system ostrzegania przed rozwinięciem nadmiernej prędkości ;-)
W mieście, w zależności od pokonywanych odcinków od 8 do 9 l/100km. Na trasie - 120km/h, 4 osoby, pełny bagaż, Gdańsk - Bielsko-Biała, klima prawie cały czas, zużył 7,5 l/100km. Przy trasach z nieco mniejszą prędkością, do 110km/h, do 7l/100km. Części - nie są najtańsze, zwłaszcza, że aut tych nie porusza się po polskich drogach zbyt wiele. Na trasie 2 000km spotkałem ich 3! Z serwisem bez większych problemów, ale lepiej znaleźć polecany przez innych!
Główny plus i powód zakupu.
W kwestii niezawodności nie mogę się wiarygodnie wypowiedzieć, z uwagi na zbyt krótki okres użytkowania tego samochodu ( 3 mies.)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 CRDi 112KM 82kW [l/100km]

7,9