Ocena kierowcy - Kia Carens IV Minivan

chrabek, 7 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2016
Kia Carens IV Minivan 1.6 GDI 135KM 99kW 2013-2016 - Oceń swoje auto
Dobre, rodzinne autko . Poroku dosyć intensywnej eksploatacji działa bez zarzutu. Początkowe obawy o układ jezdny nie sprawdziły się.
Silnik trochę za słaby na ryzykowne wyprzedzanie "na trzeciego". Ale jak wiem co mam pod maską, to czekam na dogodny moment aby wyprzedzić "z zapasem"
Skrzynia biegów bez najmniejszych zastrzeżeń. Wszystkie biegi wchodzą szybko, od razu i bez problemów
Pomimo obaw (po wcześniej przeczytanych recenzjach) układ jezdny sprawdza się. Jazda autostradą na tempomacie to czysta przyjemność. Zero samowolnego zmieniania pasa ruchu. Autko jedzie jak po sznureczku. a kierownicę trzymam końcówkami palców.
Widoczność. To chyba największy problem tego autka. Słupki boczne przedniej szyby, zbyt szerokie mocno ograniczają widoczność. Szczególnie jest to uciążliwe przy przejściu dla pieszych. Zdarzyło mi się też nie zauważyć auta, gdy wjeżdżałem z drogi podporządkowanej na drogę główną, hamując w ostatniej chwili przed stłuczką i wcale nie byłem w tym momencie mniej uważny
Ergonomia ułożenia wszystkich podstawowych przełączników jest poprawna i nie stwarza problemów. Szybko i odruchowo nauczyłem się ich użytkowania. Łatwa w obsłudze multifunkcyjna kierownica mocno poprawia bezpieczeństwo jazdy
Mam pakiet zimowy i on sprawdza się wyśmienicie. Pani w salonie nawiała mnie na ten pakiet. Nie chciałem go dokupować... Myślałem, że to chwyt marketingowy. Pani twierdziła, że pierwsze co będę robić w zimie, to włączać podgrzewanie kierownicy i siedzenia. Teraz twierdzę, że to ja się myliłem. Pierwsze co robię w zimie to... to włączam podgrzewanie kierownicy i siedzenia a dopiero potem odpalam silnik
Dużo miejsca dla kierowcy i pasażerów drugiego rzędu. W mojej siedmioosobowej wersji w trzecim rzędzie siedzeń sadzam niestety już tylko małe dzieciaczki. No i bagażnik kosztem trzeciego rzędu siedzeń mocno cierpi
Czasem zastanawiam się na skrzyżowaniu na światłach czy autko chodzi. Na trasie oczywiście słychać dźwięk silnika ale żeby było to jakieś uciążliwe. Wątpię
No trochę potrzebuje to autko aby się napić. Miasto zimą - 8-5-9,3. Trasa zimą - 8.0-8.9. Średnio zimą przejeżdżam ok. 600 km w mieście na pełnym baku i 700 km na autostradzie na tempomacie. Najlepszy mój wynik na autostradzie to 780 km latem
Kupując to autko na wyprzedaży starego rocznika, to uważam, że warto zapłacić tę cenę. Porównując cenę konkurencyjnych aut z podobnymi gadżetami to Kia Carens wypada tutaj zdecydowanie najlepiej. Patrzyłem na porównywalne wersje Opla, Toyoty czy Forda, to za tę cenę mam zdecydowanie więcej gadżetów przydatnych w komforcie i bezpieczeństwie jazdy aniżeli w innych firmach
Minął rok użytkowania i oprócz kun, które mi pożarły gumowe przewody chłodnicy i spryskiwacza szyb, nic nie musiałem jeszcze przy nim robić. Mam nadzieję, że tak pozostanie przez długie miesiące
Żadnych usterek poważnych. Mam nadzieję, że tak pozostanie na dłuuuuugoooo.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

9,3