Ocena kierowcy - Kia Ceed I Hatchback

alegz, 16 lat temu
Rok produkcji 2007
Kia Ceed I Hatchback 1.6 122KM 90kW 2006-2009 - Oceń swoje auto
Auto bardzo dobrze wyposazone. Jak dla mnie za twarde zawieszenie - chcieli pewnie skonczyc z kojarzona zwykle z koreanskimi autami miekka charakterystyka, ale wg mnie PRZESADZILI ;)
Przy wysokich obrotach slychac ten silnik, ale generalnie nie jest zle.
Na poczatku mialem problem z wyczuciem wstecznego - pare razy zgrzytnelo... Trzeba po prostu sie przyzwyczaic by wciskac do konca sprzeglo i dobrze docisnac bieg przy zmianie na wsteczny. Biegi do przodu - REWELACJA.
Twarde zawieszenie, za to dobrze trzyma sie drogi. Tylko pytanie czy na dalekie wakacyjne wypady nie da sie za bardzo we znaki ??? Zobaczymy.
W normie - slupki z przodu nie przeszkadzaja, do tylu dzieki lusterkom zewnetrznym, dobrze.
Wszystko tam gdzie byc powinno - super.
Nie mam zadnych uwag.
Pelno miejsca wszedzie ;)
Powyzej 130km/h robi sie glosno.
Wg mnie rewelacja - przy tych parametrach po przejechaniu 6500 km mam spalanie srednie (z komputera) 6,8 l/100km !
W tej kwestii bezkonkurencyjne.
Troche mi w srodku skrzypi przy jezdzie po nierownosciach - z przodu po prawej. Radio raz sie zawiesilo - trzeba bylo wylaczyc silnik i uruchomic ponownie, bo nie chcialo sie wylaczyc! ;) Na forum czytalem ze dzialo sie to tez u innych - podobno pomaga przeprogramowanie w ASO - poki co jeszcze sie nie wybralem. Poza tym mam wrazenie, ze po podniesieniu fotel po kilku dniach jezdzenia stopniowo opada w dol.
Brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 122KM 90kW [l/100km]