Ocena kierowcy - Kia Ceed I pro_cee´d Facelifting

dkx92, 7 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I pro_cee´d Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Autko sćiągnięte do Polski z Włoch od pierwszego właściciela. Zakupione przeze mnie w maju 2016 z przebiegiem 102300km (na dzień dzisiejszy: 11.07.2016, ma 105500km). Autko mega zadbane, czyściutkie, pachnące, jak nówka salonówka. Nie chciałem na swoje pierwsze auto kupować Gulfa, Audicy, czy Beemwicy jak to każdy robi. Tylko wolałem uzbierać więcej kaski, kupić coś ładniejszego, z młodszym rocznikiem, niż 20 letniego rzęcha by do niego dokładać hajsu. Pro Ceedka się wyróżnia, bo nie jeździ ich dużo po drogach. Ma sportowe zarysy, jest duuuuuuuuużo ładniejsze od wersji 5-drzwiowej. Jestem mega zadowolony, bardzo dobrze zainwestowane pieniądze. Pojeżdżę kilka lat i zakupię Pro Ceed z roku 2013 (lub Hyundaia Velostera).
Silnik 1.6 122KM, na łańcuszku, więc odpadają koszty wymiany paska rozrządu. Optymalny silnik do miasta i w trasę. Energiczny i oszczędny. Trzeba jechać ekonomicznie, dasz rady. Trzeba szybko wystartować lub kogoś żwawo wyprzedzić - nie ma najmniejszego problemu.
Podoba mi się przekładania skrzyni biegów w tym aucie. Słyszalne są takie 'mechaniczne ruchy' przy przekładaniu biegów, jak przy sportowych autkach. Poza tym, działa szybko i niezawodnie.
Ma ''sportowe'' twarde zawieszenie, niby fajna rzecz, ale przez to każdy najechany dołek czuć podwójnie. Ale za to, auto super wyważone, doskonale się trzyma drogi na zakrętach. Do tego świetne 4x tarczowe hamulce, reagują od razu.
Przednia szyba, boczne szyby i lusterka - super widoczność. Natomiast tylna szyba jest nieco mała, a jeżdżąc wcześniej długo w Hyundaiu i30cw, to dziwnie było mi się przestawić. Ale na dłuższą metę nie ma z tym problemu.
Jedyna rzecz która mnie boli, swędzi, piecze w tym aucie, to spasowanie materiałów... Przeciętny plastik plus twarde zawieszenie, jadąc po dołkach słychać jak trzeszczy. Dziwnie spasowana szyba w drzwiach, gdy mamy spuszczone w dół okno i zamkniemy drzwi, to aż tą szybą zatelepie i się myśli czy nie pierdyknie zaraz.
Ogrzewanie standardowe jak i klima działają bez zarzutu. Szybko sprawnie chłodzi oraz nagrzewa wnętrze auta.
To jest kwestia, którą wszyscy się zastanawiają przed zakupem i myślą "auto 3 drzwiowe, czy nie za ciasne, czy z tyłu kogoś przewiozę". Tak samo myślałem i się pozytywnie zaskoczyłem ja, jak i pasażerowie których miałem okazję przewozić dotychczas na tylnej kanapie. Byli pozytywnie zaskoczeni, że jest bardzo dużo miejsca z tyłu i jest wygodnie. Nie poprzestając na tym, jest mega duży bagażnik, do którego można się solidnie zapakować na wakacje. Niech nie zwiodą was zdjęcia z internetu, na których g*wno widać. Bagażnik jest solidny, bez zbędnych zawadzających wypukłości. Tak więc solidne 5 gwiazek.
Auto ma cichutki silnik. Cicho przy odpalaniu, cicho podczas jazdy. Jedynie przy wyższych obrotach, tak od 4000rpm lubi już zacząć lekko wyć. Ale te silnika Kijanek i Hyundaiów tak do siebie mają.
Jeżdżę codziennie nim do pracy, plus weekendy do kibity, tankuję auto do pełna za 200zł, raz na 3 pełne tygodnie jazdy, więc nie robi wiru w baku, a benzynki starcza na długo. Mało tego, w czerwcu 2016 robiłem podstawowe wymiany. Koszt wymiany filtra powietrza, filtra oleju, filtra kabinowego, oleju + robocizna, wyniosło mnie zaledwie 200zł. Dużo jest też części zamiennych do tego autka. Więc jak chcesz auto o sportowych zarysie, które nie wydrze z Ciebie resztki hajsu - to polecam to autko ! ;)
Autko rocznikowo 2008 i z szczęśliwym trafem dałem za nie 17800zł. Szczęśliwym gdyż te auta wciąż chodzą na rynku w przedziale cenowym 20000-25000zł. Nie żałuje wydanych pieniędzy. W tej kasie
Od zakupu w Maju 2016, do dnia 11.07.2016, nie miałem żadnych usterek. Wszystko śmiga jak należy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]

7,3