Ocena kierowcy - Kia Ceed I SW Facelifting

santafe, 13 lat temu
Silnik 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW
Rok produkcji 2010
Kia Ceed I SW Facelifting 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Inne : cena do jakości (na razie) i wyposażenia oraz jakość, która jest bardzo poprawna na chwilę obecną. Natomiast naprawy gwarancyjne to totalna porażka. Na przełącznik wycieraczek czekałem ponad miesiąc.Kłania się logistyka.Zwalają na Niemców ale nie wiem czy to prawda.W toyocie czekałem góra trzy dni i tu widać różnicę.Sam nie wiem skąd ten przełącznik idzie, leci czy płynie.Jeśli tego centrala nie poprawi na naszym rynku to może być różnie.Centrala to chyba same głąby.Kiedy napisałem meila ile można czekać na przełącznik,odpisali mi "Czego Pan od nas oczekuje".Doprowadziło mnie to do szału i sprawa znalazła epilog w mediach i raz dwa znalazł się przełącznik czyli można tylko trzeba chcieć.Mam nadzieję,że się to zmieni.
Inne : cykliczny przełącznik wycieraczek przedniej szyby nie działa.Zobaczymy co serwis powie na tę usterkę.
Uważam, że jest to dobry samochód. Koreańce poszli bardzo do przodu. Nie sugerowałem się znaczkiem gdyż w obecnych czasach nie warto. Miałem wiele marek samochodów od włoskich i francuskich (nigdy więcej nie kupię), niemieckie dwa golf i astra i powiem szczerze takie sobie autka, przereklamowane, potem była corolla, która była zdecydowanie najlepsza. Przejechałem nią przez 5 lat 110000 km bez awarii ale piętą achillesową toyot są krótkotrwałe tarcze hamulcowe. Pewne samochody, choć teraz trochę z jakością spadli. Obecnie koreańczycy się starają dogonić czołówkę i wkrótce to zrobią więc się starają. Co będzie dalej zobaczymy.Myślę,że już niedługo to będzie czołówka.
Na razie spisuje się bardzo dobrze ale to dopiero początek gdyż samochód kupiłem niecałe osiem miesięcy temu. Jest elastyczny i prawidłowo reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Właśnie dopiero co dojechałem do miejsca wypoczynku nad morzem. Trasę ponad 660 km pokonałem spokojnie. Jechałem z różną prędkością od 100 do nawet 190 km/h. Powiem szczerze,że na autostradzie te 190 km/h osiągnął bardzo szybko i bez problemów z bardzo niewielką ilością wciśniętego pedału gazu.Podejrzewam,że autko poszłoby ponad 200 ale szkoda paliwa. Przy szybkości do 120 k/h jest w miarę cicho ale potem jest już coraz głośniej. Jazda 140 do 150 km/h nie jest aż tak głośna ale zużycie idzie znacznie w górę. Z taką szybkością przejechałem autostradami ok. 150 km dlatego w sumie średnie spalanie wyniosło 6,7 l/100 km.Pewnie gdybym nie przekroczył 120 byłoby mniej. Ponadto samochód był mocno załadowany więc dla mnie spisał się rewelacyjnie. Na razie bez kłopotów, oby tak dalej.Zobaczymy po 10 tys. kilometrów.
Nie ma problemów. Biegi wchodzą bardzo szybko i sprawnie. Nie haczą. Skrzynia jest bardzo elastyczna ale te 6 biegów to chyba trochę ściema.Wysokie obroty po redukcji np z 5 na 6 bieg trochę dziwne.Ponoć wszystkie tak mają.Wydaje mi się,że tak nie powinno być a może taka jest charakterystyka skrzyń sześciobiegowych,nie wypowiadam się bo takiej nie miałem.Wiem jedno, że ma ciąg nawet na 6 biegu bez problemu idzie do przodu.Nie jest to dla mnie nadbieg jak to było dawniej.
Na razie ok. Niewielkie stuki dochodzące z tyłu zawieszenia ale taka jest jego charakterystyka. Nie są to stuki informujące o wadliwości zawieszania, raczej o naszych drogach.
Przód bardzo dobra, choć szerokie słupki troszkę przeszkadzają. Tył nieźle ale pomagają czujniki cofania, ale nieźle jest ogólnie.
Może być, jestem zadowolony. Nic mi złego nie przychodzi na myśl.
Spisuje się na razie doskonale.Pomimo dużych mrozów i dużych śniegów usuwanie szronu, zaparowania szyb idealne. Szyby są w pełni odparowane w kilka minut. W toyocie z tym było nie za ciekawie. Ogrzewanie spisuje się bardzo dobrze. Szybko się nagrzewa płyn a zarazem i samochód. Przy tych mrozach 2 km do 3 i zaczyna dmuchać letnie a nawet ciepłe powietrze. Klima manualna elektroniczna spisuje się bez zarzutu i chyba dokładać na dwustrefową automatyczną to bezsens choć może i warto, tego nie wiem.Jadąc na wczasy w upał klima spisywała się rewelacyjnie.
Dużo miejsca wszędzie a bagażnik jest niesamowity, dla mnie i mojej rodziny bomba.Ile tam weszło aż wierzyć się nie chce.
Jest dobrze choć mogło by być lepiej. Powyżej 120 km/h robi się głośniej ale da się znieść do 160, powyżej to już hałas.
Średnie spalanie mi wyszło ok. 7,3 litra. Na trasie wyszło mi 6,7 l/100 km ale momentami jechałem szybko więc powiem szczerze,że przy tych szybkościach i załadunku jest na prawdę niewiele.
Cena jest doskonała. Dałem trochę ponad 60.000 zł auto bardzo dobrze wyposażone plus alu felgi i koła pełne zimowe. Opony zimowe Barumy są dobre i ciche, natomiast letnie Michelinki same za siebie mówią.Za takiego golfa lub aurisa trzeba dać około 15 do 20 tys. więcej, czy warto? Moim zdaniem nie. Miałem astrę i nigdy więcej tej marki.Natomiast lakier ładne kolory ale miękki i nie polecam myjni bo może to się źle skończyć a serwis pewnie tego nie uzna.
Pierwsza usterka przy 4000 km. Nie działa cykliczny regulator wycieraczek przedniej szyby. Zobaczymy po wizycie w serwisie, wtedy napiszę co się stało. Ano go wymienili,po prostu nawalił.
Na razie bez większych uwag, trudno coś napisać po takim przebiegu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 DOHC CVVT 126KM 93kW [l/100km]

7,3