Ocena kierowcy - Kia Picanto II Hatchback 3d

Marek, 8 lat temu
Rok produkcji 2011
Kia Picanto II Hatchback 3d 1.0 69KM 51kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Ogólnie dobre auto ale parę rzeczy producent mógłby poprawić . Trochę lepszy silnik , może lepsze wyciszenie . Polecam jednak wersje z więcej niż podstawowym wyposażeniem . Edycje pełna "zaślepka" na początku są tanie a potem boli strasznie że mogło być to albo tamto . Dużo schowków jak i uchwytów na napoje w ilości która zawstydzi nie jedną limuzynę premium bo w drzwiach jest miejsce na 2 butelki 1,5 L , do tego kubki po środku i jeden z tyłu . Sporo dodatkowego wyposażenia jak światła led , podgrzewane fotele , radio z cd-mp3 sterowanie z kierownicy .
Przeciętnie jeśli wezmę pod uwagę silnik 1.0 . Parę wad ma .Przedewszystkim kultura pracy . Niestety to 3 cylindry i wyraźnie się "trzęsie" . Niby 69 koni ale tej mocy nie czuje się , brakuje troszkę więcej momentu obrotowego . Może jeden tłok więcej by pomógł . Spalanie było by te same . Irytuje powolne schodzenie z obrotów przy zmianach biegów . Przez co traci się to co zyskało przy "depnięciu' bo czasem i 3 sekundy . W moim przypadku chyba trafił się wadliwy egzemplarz bo pożera spore ilości oleju i to od wyjechania z salonu . Może osoba która go odebrała na dzieńdobry dała mu w palnik albo faktycznie nieudany egzemplarz . Na jedną osobę z narzędziami 1.0 wystarczy . W innym przypadku brać większą jednostkę .
Do skrzyni nie mam uwag . Co prawda wydawała dźwięki terkotania ale to były drgania drążka przenoszone od silnika , była nawet akcja serwisowa w tym temacie .
Przeciętnie w sumie . Co prawda auto bez pływania reaguje na ruchy kierownicą ale elektryczne wspomaganie jest nieprecyzyjne . Jeździ się jakby zygzakiem trochę . Za to progresywna dawkowanie siły wspomagania podoba mi się . Dodatkowo dziwne przechylanie się auta przy skrętach potęgowane przez przestawianie się zawieszenia z przodu .Na przykład skręcamy w prawo to prawa strona jest podnoszona dodatkowo . Nie wiem chyba tak dziwne skonstruowane jest . Dużym plusem jest układ hamulcowy . Bardzo duża skuteczność hamowania nawet na 2 komplecie tarczy . Fabryczne wytrzymały 60 tyś km i to sporo w mieście .
Tu uwag nie mam. W tej klasie jest dobrze nie czepiam się .
Wszystko dość dobrze ułożone i przemyślane . Przełączniki jasno oznaczone i wygodne w obsłudze . Trochę za bardzo pochylony do tyłu fotel może . Minus ale to wersji 3d i to tylko z powodu długich drzwi to bardzo daleko do tyłu pas bezpieczeństwa więc trzeba się wyginać trochę .Plastiki jak to plastiki w tym segmencie zawsze będą ale nawet dość dobrze spasowane . Deska jest twarda niestety .
Skuteczność ogrzewania i nawiewu co najmniej dobra . Jednak ogrzewanie nie działa równo na wszystkie kratki . Lewa kratka na szybę wieje chłodniejszym powietrzem niż reszta i lewa dłoń marznie . To by musieli poprawić
Mam auto 2 osobowe z kratką . Dla dwóch dorosłych osób jest sporo miejsca wzdłuż . Na szerokość jednak jest przeciętnie ale to małe auto więc nie będzie tyle miejsca co w limuzynie .
Szum jest spory ale to w wersji auta "ciężarowego" . 5 osobowe jest lepiej wyciszone . Duże znaczenie mają też opony .
Samo auto proste jak budowa cepa , spalanie na poziomie 5,5-6 L części tanie i dostępne . Nie mam zastrzeżeń
Porównując DACIĘ to KIA jest na wysokim poziomie . Nie ustępuje innym markom .
Drobną usterką były sporadyczne problemy z rozruchem na -5 stopniach . Usunięte przez ASO w ramach gwarancji . Także denerwujące dźwięki z lewarka biegów usunięte przez ASO . Obecnie z racji eksploatacji wytarła się gumka przycisku otwierania klapy z tyłu . Ogólnie nie psuje się .
Może to tylko ten egzemplarz ale niestety spore zużycie oleju . W cięgu 10 tyś km trzeba dolać 2x przynajmniej litr oleju . Czy silnik dożyje 100 tyś km to nie wiem . Drugi egzemplarz nie wykazuje żadnego zużycia . Ponadto ten jest nieco słabszy chyba .

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.0 69KM 51kW [l/100km]

6,2