Ocena kierowcy - Kia Shuma I

aete, 13 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1999
Kia Shuma I 1.5 i 16V 88KM 65kW 1997-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń i wygoda przywodząca na myśl am.erykańskie krążowniki lub starsze duże mazdy, Komfort nawet dłuuugich podróży
Bardzo przyjemne, wygodne oraz nie uszczuplające portfela autko :) nawet dla 5 osobowej rodzinki.
Bardzo dobry silnik Mazdy! Po takim przebiegu, nie wykazuje żadnych znak zużycia, oprócz lekkiego pocenia w okolicach pokrywy zaworów. Bardzo dobrze radzi sobie z autem w mieście i na trasie nawet przy większych prędkościach. Powyżej 120 problemem nadal nie jest silnik lecz wyciszenie auta, prędkość rośnie spokojnie do 170-180km. Elastyczny już od najniższych obrotów, w mieście można toczyć się na 4rce, itp. przy 4000tys obr. robi się mała torpeda :)
Nie zauważyłem żadnych problemów, działa płynnie, szybko i nie mam z nią żadnych problemów. Nie zauwazyłem haczenia, wsteczny wchodzi za pierwszym razem itd.
Miękkie zawieszenie, komfortowo zestrojone, mogłoby być lepiej wyciszone, jednak do działania i zużycia nie mam zastrzeżeń, dzielnie znosi nasze drogi i jak pomyśleć to odkąd go kupiłem nic przy amorkach nie robiłem... Lekkie wychylenia przy ostrzejszych zakrętach.
Może jedynie lusterka boczne mogłyby być odrobinę większe, poza tym bez zarzutu :) Parkowanie nie stwarza żadnych problemów, jazda na wielopasmówce również
Może przydałoby się więcej schowków? Reszta tam gdzie powinna być, czyli pod ręką, widać pewne podobieństwa z wnętrzami mazdy 626, lub mitsubishi
Bez klimatyzacji chłodzenia w lecie nie można wymagać, ogrzewanie działa w miarę szybko.
W tej klasie samochodu i za takie pieniądze nie ma auta z bardziej obszernym oraz komfortowym wnętrzem! Duuużo miejsca dla rodziny i bagażnik 500L !!!
Tu troszkę gorzej jednak nie psuje to ogólnej oceny auta.
Wyniki spalania podałem dal auta z instalacją LPG (!) Bardzo bardzo tania jazda :) szczególnie na trasie. Musze tu dodać, że z gazem w tych silnikach nie ma żadnego problemu, największy partacz nie może nic zepsuc... pali, nie gaśnie, w sumie kolejne auto również będzie na gazie.
Nie ma w tej cenie auta dającego tak wiele za tak niewiele! To fakt choć przez strach do marki sprawdzony przez niewielu, kolejne auto również będzie koreańskie :)))
Tanie w użytkowaniu, ekonomiczne i nie psujące się bez powodu auto, jeśli tylko odpowiednio się o nie dba. Z drobiazgów czasami w upał immobilaizer w kluczyku nie zaskakuje od pierwszego przekręcenia.
BRAK ! :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]