Ocena kierowcy - Kia Sorento I

Mark 78, 7 lat temu
Silnik 2.5 CRDi 170KM 125kW
Rok produkcji 2008
Kia Sorento I 2.5 CRDi 170KM 125kW 2002-2009 - Oceń swoje auto
Jeździłem wieloma autami ostanie volvo v70, prawie doskonałe.., wcześniej a6, nissan patrol, focus , itd jeśli chodzi o Sorento najlepiej zaskoczył mnie stosunek jakości do ceny auta..Samochodu szukałem prawie 3 -miesiące myślałem o xc 90, bmw x3, niestety większość aut mocno po przejściach...Poza tym handluje częściami samochodowymi i znam trochę rynek samochodów używanych..Tak naprawdę dużo zależy od stanu auta i od tego czy wszystkie naprawy oraz najprostsze czynności są robione po prostu na czas..W sorento najbardziej zaskoczył mnie bardzo dużo miejsca w środku , bardzo wygodny przestronny samochód zarówno z przodu jak i na tylnych siedzeniach 6+, niestety co się odbiło na bagażniku.. chyba największa wada tego auta. Jeśli chodzi o właściwości jezdne moim zdanie bardzo dobre podobno projektowało Porshe.., nie jest ani za miękkie ani za twarde dobrze wybiera nierówności , przy większych prędkościach prawie jak volvo.. jeździłem xc 90 nie widzę praktycznie żadnej różnicy... Przewagą Sorento niewątpliwie sztywna rama oraz dołączane napędy,,czego nie dostaniemy w volvo ani w bmw, w porównaniu z Patrolem nie buja tak jak w typowym aucie terenowym...Widoczność przód i tył prawie wzorowa..żona nie ma problemu z parkowaniem..Szukałem auta tylko w automacie i się nie zawiodłem..skrzynia pracuje idealnie nie jest to co prawda Dsg, ani Steptronic lecz działa co najmniej poprawnie przy odpowiednim traktowaniu nie sprawa całkowicie kłopotu koszt używanej ok 2 tyś, jest po prostu nie sprzeda walna w porównaniu z XC 90 ok 6 koła...Koszty utrzymania w porównaniu do innych terenówek nie oszukujmy się po prostu śmieszne ceny amortyzatorów lub np tarcz czy klocków ok 25 procent w dół do bmw czy volvo. Resumując auto bardzo poprawne ..tanie w zakupie większość nie zniesie znaczku KIA na masce ja również chciałem Bmw lub Volvo, lecz moja Kijanka w pakiecie prawie full tzn aluminium, duża firmowa Navi szczerze audio niestety lepsze w Volvo...jest naprawdę autem godnym poleceni jeśli ktoś szuka wygodnego suwa, który nie udaje auta stricte terenowego którym praktycznie jest ..

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CRDi 170KM 125kW [l/100km]

10,7