Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV

Pstad, 12 lat temu
Silnik 1.6 GDI 135KM 99kW
Rok produkcji 2011
Kia Sportage III SUV 1.6 GDI 135KM 99kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Silnik : jednostka 1.6 GDI naprawde switne dzielo i przy takiej pojemnosci 136 KM
Jak na 1.6 jestem bardzo zadowolony, silnik naprawde daje. Jak to w miescie bywa wywala bardzo popularne Passaty z TDI-kami. Przy wyprzedzaniu ciagnie do przodu oczywiscie trzeba zredukowac bieg i zaczynac manewr od ok 3000-3500 obr.
Bardzo dobrze zestrojona 6-tka, bieg 5 i 6 to typowe nadbiegi, ale dzieki czemu auto jest bardzo jak na taka budę ekonomiczne.
Rewelacyjnie trzyma sie na zakretach, nie kiwa i nie przechyla sie. Zachowuje sie jak zwykla osobowka (mowie tu o wjezdzie na rondo i szybkie zjazdy)
Z przodu duze boczne slupki troche ograniczaja widocznosc zwlaszcza na przejsciach dla pieszych. Do tylu, bez czujnikow parkowania nie zabawialbym sie tym autkiem na ciasnych parkingach.
Wszystko tam gdzie powinno byc ,poza przelacznikiem koputera ,ktory wymaga siegniecia i oderwania rak z kola kierownicy
Super chlodzi i grzeje ,bardzo szybki czas dzialania.
Mam ok 190cm wzrostu i jestem zachwycony. Dobieralem auto na zasadzie :jesli sam wsiade za soba to jest super ,czyli po moim ustawieniu fotela kierowcy zmieszcze sie z tylu jako pasazer to super i kijaneczke daje mi ta satysfakcje.
Jak na auto typu Maly SUV swietnie, w miescie ok 10 l na trasie przy ekonomicznej jezdzie na trasie przy 110km/h 6.5-7l powyzej 10 8-9l
Klakson w stylu Tico ,przydałby sie poważniejszy .
Jak narazie zadnych i oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GDI 135KM 99kW [l/100km]

7,3