Ocena kierowcy - Kia Sportage III SUV

automaniak, 6 lat temu
Silnik 1.7 CRDi 116KM 85kW
Rok produkcji 2013
Kia Sportage III SUV 1.7 CRDi 116KM 85kW 2010-2013 - Oceń swoje auto
Zawsze podobały mi się SUV-y.Odpychaly mnie koszty utrzymania spalanie oplaty i ciazko bylo wybrac samochód który jest praktyczny wygodny i ma ładną sylwetkę.Na szczęście te czasy powoli mijaja.Producanci samochodów dostosowuja sie do potrzeby rynku co przeklada sie na to ze coraz wiecej widac na ulicach takich samochodów.Kia i hundai (bo maja te same silniki plyty podlogowe i wielszosc podzespołów)doskonale odpowiedzieli na potrzeby klientów.Stylistyka awaryjność koszty utrzymania sa bardzo na wysokim poziomie.Jakosc materialow we wnętrzu to rowniez mile zaskoczenie.Sa miekkie i przyjemne.Swoje poszukiwania rozpoczynalem od tourana potem kolejno nissan honda crv az dotarlem do hundaja ix35 i sportage.Bylem naprawde zaskoczony.Polecam wersje xl i silnik 1.7 crdi.Przyzwoite spalanie na poziomie 6 l brak dwumasy i zero problemow z filtrem czastek stalych(o czym mozna poczytac w necie a roznych forach)czyni ten pojazd bardzo atrakcyjnym.Sylwetka pojazdu wskazuje na to ze minie jeszcze kilka ladnych lat zanim przestanie sie podobac.Z silnikiem 1.7 crdi mamy naped tylko na przód.Na pewno nie powinno sie mylic tego samochodu z samochodem terenowym.Lepiej nie zapuszczac sie nim w kartofliska.Puki co goraco polecam ten samochód.
Silnik 1.7 crdi wystarczajacy do codziennej jazdy. Bardzo ekonomiczny brak kola dwumasowego to same zalety. Spalanie ok 6 l srednie.Na trasie przy normalnej jeździe 5.6 l.Nie jest demonem szybkosci ale to nie ten typ samochodu.W zestawieniu z 6 biegowa skrzynią zadowoli wiekszosc uzytkownikow.Polecam.
6 biegowa dobrze zestrojona.pierwszy bieg i drugi troche krótkie w porownaniu do 5 biegowych.
Macperson zawieszenie zwykle.Polecam filmiki na youtube jak sprawuje sie w terenie
Z przodu jak i z tylu wystarczajaco miejsca.Gdy przesiadam sie do oktavii czuje sie wcisniety szczegolnie z tylu dlatego Sportage jest moim ulubionym samochodem.Siedzi sie dosc wysoko co przeklada sie na widocznosc i ulatwia poruszcanie sie w zatloczonych miastsch
Wszystko pod ręką.Bez zbednych udziwnien.Jedynie przydalby sie wysowany schowek pod fotelami.Dla zwyklego smiertelnika jednak to wystarczy.Wygodny i szeroki podlokietnik z duzym schowkiem to zdecydowany plus.
W zimie dosc szybko sie nagrzewa wiec nie ma problemu ze skrobaniem.W porownaniu z audi z ktorej sie przesiadlem musialem przejechać ok 5 km zeby miec ten sam efekt co w kia po 3 min na wolnych obrotach.Klima dwustrefowa wygodna i praktyczna
Wystarczajaca dla pasazerow na przednich fotelach jak i z tylu.Nawet wysokie osoby beda czuly sie tu swobodnie i komfortowo
Nie widze zadnej roznicy w wyciszeniu porownujac do zwyklej osobowki w podobnym roczniku.Nie ma dokuczajacych stukow czy niepokojacych dzwiekow tapicerki bo materialy sa miekkie dobrej jakosci i dobrze spasowane
Po przejechaniu ponad 100000 jak narazie koszty to tylko paliwo.Brak kola dwumasowego znacznie obniza ewentualne koszty.A co do reszty to czas pokaze
Trzyma swoja cene i mysle ze spadek ceny bedzie podobny jak mial volkswagen za czasow swojej swietnosci bo kia dosc mocno wkroczyla na nasze drogi a ludzie doceniaja ja za jakosc sylwetke i koszty utrzymania.
Jak narazie nie stwierdzilem niemilych niespodzianek poza jedna.Czasami jak wylacze radio to ekran swieci jeszcze ok 30 sek.Nie wiem od czego to zalezy.Mysle ze ma to zwiazek z kamera cofania.Kiedys bardziej sie temu przyjrze ;)
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 CRDi 116KM 85kW [l/100km]