Ocena kierowcy - Lancia Dedra Sedan

Afrik, aafrik@gmail.com, 16 lat temu
Silnik 2.0 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1991
Lancia Dedra Sedan 2.0 i 113KM 83kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie!! bo to przeciez duza wygodna limuzyna, wiec komfort mnie nie zaskoczyl, ale to ze na trasie 2-litrowka mozna spalic nawet 5,5 litra to zupelnie mnie zaskoczylo.
Po pierwsze - kupowac z pewnej reki. moja Lancia mimo 16 lat ma tylko 150000 km i praktycznie nie ma rdzy. bardzo wygodna, swietnie dostosowana moc do masy i swietnie sie jezdzi. spalanie zalezy bardzo od stylu jazdy. auto jest piekne i jestem z niego bardzo zadowolony.
silnik bez zarzutów, do tej pory bez problemów, a zrobiłem w dwa miesiące jakies 10000 km, m.in. bylem autem w Szkocji.
początkowo nie mogłem się przyzwyczaić bo biegi wchodzą bardzo precyzyjnie, ale teraz bardzo mi się to podoba, bo trzeba tym autem umieć jeździć po swojemu. zwłaszcza na dwójce trudno jest wyczuć skrzynię żeby samochód nie kaszlał. ale wszystko da się zrobić:)
może poprzednie auta jakie miałem pozostawiały wiele do życzenia (renault 19 i vw polo z 1983) ale prowadzi się super.
jedyną wadą jak chodzi o widzoczność jest brak tylnej wycieraczki. poza tym wszystko ok.
bez zarzutów.
sprawa jest taka że wszystkim steruje komputer (elektroniczne sterowany nadmuch - bez klimy). nie zdążyłem jeszcze tego naprawić bo raz działą raz nie. ale jak tlyko działą to sprawuje się naprawdę świetnie, na tyle dobrze że zupełnie nie żałuję że nie mam klimy.
jako kierowca muszę powiedzieć że jest mi zupełnie komfortowo. z tyłu jest mniej miejsca niż bym oczekiwał po takim dużym aucie, ale do Szkocji jechaliśmy w pięć osób (wszyscy o wzroście ponad 180 cm) i naprawdę było dość wygodnie, a to przecież ponad 2000 km.
jak na tak stare auto to komfort w środku jest duży.
jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. zanim kupilem i sprawdzilem to chcialem gaz wstawic, ale zrezygnowalem. auto pali tak jak sie jedzie. Raz zrobilem trase jadac maksymalnie oszczednie (duzo na luzie, do 100 km/h) i mi spalila 5,5 litra!!!! jak sie jedzie normalnie oszczednie na trasie to bierze ok 7 , jak szybciej to kolo 8-9. do Szkocji z pelnym zaladunkiem (5 osob, bagaznik pelny + dachowy box) przy predkosci 110-120 km/h spalila 8,1-8,3. Na miescie minimalne jakie osiagnalem to bylo 10 litrow, ale zdarzalo sie i po 15-17. ale naprawde wszystko zalezy od stylu jazdy.
auto kupilem za 3000 zl, i jestem absolutnie pewien ze nic lepszego za taka cene bym nie dostal.
raz mialem problem z szyba elektryczna, ale nic takiego czego sam bym sobie nie naprawil.
bez zadnych powaznych usterek na razie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 113KM 83kW [l/100km]

9,7