Ocena kierowcy - Lancia Dedra Sedan

Silnik 2.0 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1991
Lancia Dedra Sedan 2.0 i 113KM 83kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
Karoseria : OCYNK! :)
Zawieszenie : wybijają się gumy,ale tylko dzięki polskim drogom i nie jest to częste
Bardzo zgrabna sylwetka, mocny silnik, niezawodność i to nie wszystko co cechuje Dedrę.Kiedy zobaczyłem ją pierwszy raz (1.6 ie)nie spodobała mnie się, ale przyciągnęła moją uwagę wyposażeniem,z czasem i mijającymi kilometrami coraz bardziej zacząłem się do niej przekonywać.Teraz mam drugą z większym silnikiem i nie ma dla mnie lepszego samochodu!Wymieniłbym ją tylko na Dedrę 2.0 Turbo,ale bez pośpiechu...
Dobrze, a nawet lepiej!Miły odgłos gdy zostawiasz konkurencję w tyle... :D jak narazie bez większych zastrzeżeń chociaż były niespodzianki,ale tylko przez poprzedniego właściciela który nie bardzo się autkiem opiekował.
tu niestety nie tak kolorowo.Jak dla mnie 1 zbyt krótka i ogólnie biegi mogłyby być dłuższe.
Samochód nad którym to Ty masz panowanie, a nie odwrotnie.
wszystko widać dookoła,dodatkowo mi podczas nocnej jazdy bardzo pomagają rolety tylnej szyby które skutecznie osłabiają światła aut znikających za mną :)
BARDZO wygodne siedzenia,podłokietnik,regulowane podświetlenie tablicy,dużo miejsca na nogi kierowcy i pasażerów i wiele innych sprawia że jest to najbardziej ergonomiczny samochód jakim jeździłem.
po odpaleniu,dość szybko czuć ciepły powiew powietrza,a w egzemplarzach z klimatyzacją bardzo przyjemny chłód.
Jak pisałem dużo miejsca dla wszystkich oraz na cały bagaż który chcielibyśmy zmieścić.bagażnik bardzo pojemny choć u mnie troszkę wyszczuplał przez butlę LPG 60l.Mimo tego nie mam problemów z zabraniem wszystkiego co potrzebne.
do 100 km/h bardzo cicho, powyżej zaczyna się szum, ale można spokojnie rozmawiać :) zawieszenie (jeśli nie wybite) pracuje bardzo cicho i głucho,żadnych dziwnych stuknięć czy trzeszczeń.Wnętrze z bardzo dobrych i trwałych materiałów,nic nie piszczy i nie denerwuje.
no więc zależy jak chcesz jeździć, jeżeli wystarczy Ci spokojna jazda to spalanie powinno utrzymywać się na poziomie 8-9l benz lub 10l gazu w trasie, ok 11l benz i 12l w miescie. Przy szaleństwach można naprawdę się spłukać ;) nawet do 15-16l gazu miasto i 12 trasa (120km/h i więcej).Ceny części nie są wygórowane jak uważają inni.Trzeba wiedzieć gdzie szukać bo bardzo dużo części lancia ma wspólnych z fiatem,a te są stosunkowo tanie,musimy więc tylko omijać logo Lancia. :)
Mało który samochód może poszczycić się takim wyposażeniem za tak niską cenę!Tym Dedra urzeka najbardziej!
Drobiazgi się zdarzają ale takie na 5 minut naprawy.Jestem zdania że lepiej żeby psuło się 5 drobiazgów niż miałby wystąpić 1 poważny problem.
jeśli się o Lancię dba, to ona zadba o Twój portfel... :)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 113KM 83kW [l/100km]

11,4