Ocena kierowcy - Lancia Dedra Sedan

Cytra, 18 lat temu
Silnik 2.0 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1994
Lancia Dedra Sedan 2.0 i 113KM 83kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
poruszałęm się wieloma samochodami, różnych marek, nie wyłączając nowych aut, jak na rocznik i model tego auta bardzo dobry. Nie dziwi mnie fakt, iż przez pewien okres naszej historii były to auta rządowe, posiadają one właśnie ten luksus jazdy, którym mogli szczycić się nieliczni w naszym kraju.
cicha praca silnika w porównaniu do innych aut, bardzo elastyczny, mało pali w odniesieniu do aut o podobnej pojemności. Praktycznie bezawaryjny o ile dbasz o wymianę oleju
elastyczna, lekka praca jak na ten rocznik wyjątkowo cicha
zawieszenie miękkie, ciche, dobrze trzyma się drogi nawet w ostrych łukach chociaż nie posiada jeszcze kontroli toru jazdy, ale... nasze drogi potrafią zmienić wszystko!!!!
bardzio dobra!! nawet dla wysokich osób górna część szyby nie ogranicza pola widzenia kierowcy
póki nie pojeździsz mój komentarz jest zbyteczny
nie ma klimy, ale.. nawet przy dużych mrozach jakie dały znać w tej zimy :) kapitalne
bardzo dużo poruszam się samochodem,a jestem wysoki więc kupując auto kierowałem się wygodą. Oglądałem kilkanaście samochodów i praktycznie w większości, niestety, musiałem siedzieć za kierownicą z pochyloną głową (dach mi ciut przeszkadzał) w tym aucie nie mam takiego problemu.
słyszalne szumy ogumienia, oraz fajny pogłos silnika, nie irytujący ale przyjemny dla ucha nawet podczas wielogodzinnej jazdy.
przy pojemności 2.0.l w mieście okres zimy 7-7.5l/100km, latem 6l/100km trasa: zimą 6-6.5l/100km latem zamykałem się przy delikatnej jeździe w 5.1l/100km ogólnie bardzo mile zaskoczony ekonomiką. Jeśli naprawdę się spieszysz i .... przy załączonej turbinie i ...km/h (czasami się przekracza, ale sporadycznie) pochłania 8l/100km. Ceny części porównywalnie do innych marek, dostępność dobra.
Jeśli przeczytałeś/aś powyższe komentarz jest już zbędny. Zaznaczam, że poównałem ten model do marek o podobnej klasie i podobnych rocznikach, choć niejedno nowe auto może pozazdrościć wyposażenia. No chyba,że stać Cię na Coś za naprawdę duże pieniądze, ale jeśli tak by było, nie wchodziłbyś na tą stronę. Pozdrawiam innych sdzczęśliwych użytkowników tych samochodów.
jestem szczęśliwym posiadaczem Lancii od 2 lat jedyna awaria to instalacja alarmu i automatycznego zamykania szyb po zgaszeniu silnika, ale... ta awaria to wyłącznie moja wina. ...się bawiłem
Jak wspomniałem jeżdżę bardzo dużo usterek nie miałem, dbam o wymianę oleju, leję paliwo i po prosu jadę. Usterek nie miałem, więc nie potrafię się nawet wypowiedzieć. Aaa wymieniałem tarcze z przodu i tyłu i odziwo ceny tarcz oryginalnych są niąsze niż np. w Fiacie C-170 CC,Czy tak Okrzykniętych "tanich niemieckich markach" nie porównuję do nowych marek ponieważ tutaj ceny potrafią zaskoczyć niejedną osobę. Co do wygody i bezpieczeństwa... sami sobie odpowiedzcie jak kiedyś spróbujecie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 113KM 83kW [l/100km]

6,4