Ocena kierowcy - Lancia Dedra Sedan

moskito, 17 lat temu
Silnik 2.0 i 113KM 83kW
Rok produkcji 1990
Lancia Dedra Sedan 2.0 i 113KM 83kW 1989-2000 - Oceń swoje auto
Ogólnie to fajne auto, szczególnie w czarnym kolorze i na alumach robi wrażenie. Rzadkie auto na naszych drogach i dlatego zwraca uwagę. Duży plus że nie budzi zainteresowania amatorów cudzej własności.
Gdyby nie poprzedni właściciel byłoby 5, po kupnie silnik chodził dobrze, wymieniłem olej i takie tam rzeczy, po przejechaniu 2 tys km rozleciał sie wał, musiałem zmienić silnik. Na nowym motorze jest ok, fajnie ciągnie 120KM
Troche chaczy jedynka i wsteczny, poza tym ok.
Dobrze wyważony ale nie wytrzymuje polskich wertepów, zawieszenie jak dla mnie ok dość sztywne ale i komfortowe.
Nie narzekam, przeszkadzają troche tylne zagłówki.
Wszystko na miejscu i w zasięgu ręki, podoba mi sie rozmieszczenie głównych funkcji w manetkach przy kierownicy.
W deszczowe dni wentylacja nie radzi sobie z parującymi szybami, w zimie bez problemów a w lecie gorąco (niesprawna klima). Duży plus za elektryczny szyberdach.
Troche za wysoka pozycja za kierownicą, poza tym nikt nie narzekał :)
Całkiem dobre, powyżej 130km/h dają o sobie znać opony i szum powietrza.
I tu wielki ból, w mieście: 12-15 litrów gazu, 10-13 benzyny, w trasie: 8-9 litrów gazu, 8 benzyny. A może więcej przy "ciężkiej nodze". Części dość tanie i dużo zamienników.
Dedre można kupić z niewielkie pieniądze. Daje za to dużo przyjemności, przytulne wnętrze, boczki drzwi, fotele i podsufitka z alcantary. Moim zdaniem jest lepiej wykonana niż porównywalne rocznikowo volkswageny, ople czy bmw.
Z małych rzeczy to tylko termostat, końcówki drążka, regylacja zaworów, wymiana uszczelki pod pokrywami zaworów i linki ręcznego.
Gdyby nie ten silnik byłoby lepiej, aha jeszcze abs sie posypał no i jak to przy gazie szlag trafił pompe paliwa, po wymianie rakieta.
Lancia Dedra Sedan