Ocena kierowcy - Lancia Musa Mikrovan

Darek ze Szczecina, 12 lat temu
Silnik 1.4 16v 95KM 70kW
Rok produkcji 2010
Lancia Musa Mikrovan 1.4 16v 95KM 70kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ilość miejsca wewnątrz, ciekawa regulacja tylnych foteli z możliwością powiększenia i tak całkiem sporego bagażnika
Ogólnie auto spisuje się na medal i naprawdę póki co nie ma się do czego czepiać
Silnik jak na tą moc całkiem dobrze radzi sobie z wagą auta (ponad 1100 kg,ładnie mruczy na wyższych obrotach, pracuje równo i bez zastrzeżeń.
Biegi wchodzą bardzo płynnie ( wszystkie 6 do przodu i wsteczny również ), jedynie czasem, szczególnie przy zimnym silniku, minimalnie haczy trójka. Jak się rozgrzeje ta niedogodność znika.
Tutaj nie można niczego zarzucić, mimo dość sporego "wzrostu" (166cm), jak na tak niewielkie auto, bardzo dzielnie znosi zakręty i boczne wiatry.
Ogólnie jest ok. jedynie szerokie słupki z przodu nieco ograniczają widoczność na boki ale coś za coś. Lusterka wsteczne duże dające bardzo dobrą widoczność do tyłu.
Wszystko pod ręką, nawet schowek a do zegarów na środku deski bardzo łatwo się przyzwyczaić i z biegiem czasu nabiera to swojego uroku a pasażerowie mają komfort widzenia tego co kierowca.
Działają bez zarzutu a przy klimatyzacji dwustrefowej jaką posiadam jest naprawdę sporo możliwości ustawienia sobie optymalnych warunków w czasie jazdy.
No tutaj to chyba wyjątkowy malkontent byłby niezadowolony. Miejsca zarówno dla kierowcy i pasażerów jest po prostu mnóstwo. Śmiało mogę to porównać do Rovera 75 który jest o 70 cm dłuższy.
Jadąc nawet 150 km/godz. przy zamkniętych oknach spokojnie bez zakłóceń hałasem można słuchać muzyki w radiu, a na wonych obrotach wogóle nie słychać wewnątrz silnika.
Właściwie to specjalnie niczego lepszego nie oczekiwałem. ponieważ jeżdżę w miarę spokojnie ale czasami ponosi mnie wyobraźnia uważam że moja średnia 6,8 l/100 km w cyklu mieszanym nie jest najgorsza.
Uważam, że za 52 tys. jakie zapłaciłem z uzyskanym rabatem plus opony zimowe, to z takim wyposażeniem i w tej jakości nie kupiłbym lepszego nowego auta.
Tutaj nie mam jeszcze żadnych doświadczeń
Tutaj też jeszcze nie mam żadnych uwag i mam nadzieję, że jeszcze długo tak pozostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16v 95KM 70kW [l/100km]

6,4