Ocena kierowcy - Land Rover Discovery Sport SUV Facelifting

Marcin Wisznia, 3 lata temu
Silnik 2.0 D I4 150KM 110kW
Rok produkcji 2020
Land Rover Discovery Sport SUV Facelifting 2.0 D I4 150KM 110kW 2019-2020 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Auto super wybiera i bardzo dobrze skreca dzieki napedowi 4x4
Przeniesienie napędu : Fajne tryby terenowe.
Inne : Jako taki bajer, nie dziala modul Wifi na karte SIM, czesto nie znajduje sygnalu, po prostu nie dziala pomimo wielu prob.
Auto luksusowe co czuc we wnętrzu, swietna kierownica i tryby rodem z Range Rovera (bardzo podobne rozwiazania, te same elementy wnetrza itp), a jednak pod spodem widac duzy przeswit i solidne zawieszenie na snieg i bloto, co daje dużo frajdy. Auto, uwazam, warte swojej ceny. Najwieksza przestrzen z tylu w swojej klasie. wygodne nawet dla 5-osobowej rodziny. Zaawansowane tryby na lekki teren np. hill descend, terenowy cruise do 30km/h poprawia frajde w trydnym terenie i omijaniu dolow, swietna sprawa poza ubitym szlakiem. W miescie 'brak hold', aktywni asystenci unikania kolizji z pieszym itp, kolizji przy parkowaniu, aktywny asystent zmiany pasa ruchu, rozpoznawanie znakow. Auto moze brodzic w wodzie dzieki czemu ma dobrze uszczelniona komore silnika, o dziwo, pomimo autostrad w strugach deszczu i innego blota itp jest nadal czysta jak z fabryki, chlodnica ponizej zderzaka. System rozrywki du-py nie urywa (zapomnij o tego typu 'Hello Mercedes zawieź mnie do fryzjera'), ale brak tych bajerow wynagradza swoim tereneowym, solidnym acz luksusowym rodowodem.
Fajnie ciagnie pomiedzy 1500-3000, potem warto juz zmienic bieg...;-) bo dużo halasu o nic Na austostradzie dystans 500km z pred 130km/h spala mi 6.5 L, to mniej niz sie po ciezkim aucie spodziewalem, przy 150km/h to juz ok 8L Potrafi tez spalic podobnie w miescie z lekką stopą.
Skrzynia troche za szybko redukuje, nad aktywna na, kick-down i trzeba zmieniac bieg recznie bo przy 3000rpm juz nic sie nie dzieje
Super wybiera nierownosci, komfortowe dla pasazarow, polecam kola 16 cali, gorzej wyglada ale wybiera pieknie np. szyny i wertepy.
Karoseria nienaganna. Auto ma duzo uszczelek do brodzenia wodzie, zakryte progi pod drzwiami, uszczelniona komore silnika. Do tego aluminiowe klapy bagaznika dla mniejszej wagi.
Slupek A nieco spory , siedzi sie wysoko i trzeba uwazac na to co blisko i nizej
swietne fotele, 16 kierunkow, dobre na dlugie trasy, dobre wykonanie. Fajne zegary, super wygladaja, ladne wnetrze i wskazniki, widac wysoka klace. Infotainment troche jakby z 2010 roku, nieco wolne i nie ma polskiego rozpoznawania mowy itp.
szybko sie nagrzewa, szyby i lusterka sam osusza sprawnie i ladnie
super fotele odsuwane i pochylane z tylu dla dzieciakow, najwiecej w tej klasie miejsca, porownywalnie do S-Max, o wiele miejsca niz w testowym GLC itp., gdzie siegalem reka tylnych oparc kanapy ;(, tutaj nie mam na to szans pomimo duzego wzrostu Nie wiem jak to spakowali, ale Auto ustawione ma fotele wyzej niż inne w tej klasie, przez co pomimo malego rozstawau zadziwia przestrzenią dla pasażerów np. dzieci
Nieco slychac szum opon, ale duza roznice robia dobrane felgi i opony, zmienilem felgi z 20 cali bo byly duzo duzo glosniejsze. Przy 120 i szybciej szum o dziwo juz raczej u mnie nie rosnie. Swobodnie mozna rozmawiac
Leje tylko disele i spala mniej niz rodzinny Van S-Max. Duzo zjada plynu do spryskiwaczy :)
Ponegocjuj rabaty, wtedy naprawde warto, wychodzi taniej niz X3 i GLC przy swietnym napedzie 4x4 w standardzie. Polecam dodanie reflektorow i kamer, regulaowanej tylnej kanapy. I-Control mozna sobie darowac, gdyz jest Android Auto.
Wifi nie dziala z karty Sim, ale to bajer raczej.
brak

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D I4 150KM 110kW [l/100km]