Ocena kierowcy - Lexus IS I Sedan

StefanK, 13 lat temu
Rok produkcji 2000
Lexus IS I Sedan 2.0 155KM 114kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Pewnie następny tez bedzie LEXUS ale napewno AUTOMAT - nie chce już manuala.
LEXUS NIE JEST AUTEM dla oszczędnych dusigroszy - jeżeli się do nich zaliczasz to odpuść sobie. Zużycie paliwa na trasie 9L a w mieście 11L. Ceny częsci to Toyota - więc w normie. Mechanik mi mówi że ten silnik idealnie nadaje się do gazu - ale ta forma oszczędności mnie nie kręci. ... szkoda auta. Silnik: 155KM ubrane w VVTi ze stajni Toyoty to sprawdzona jednostka napędowa. Zapewnia bardzo przyzwoite osiągi. Wcześniaj mialem legacka 125KM i ten był naprawdę wolny. Silnik pracuje bardzo cicho i równo. Wkręca się na obroty od samego dołu. ruszanie z pod świateł sprawia frajdę. Przestrzeń:Z przodu rewelacja nawet jak dla mnie 100kg - 190cm. Z tyłu idealnie dla dwójki dzieci - na wakacje można jechać, ale dorosly z tyłu przy bardzo długiej trasie to się pomęczy. Bagażnik jak to w tej klasie sedanów - średni. IDEALNE AUTO DO MIASTA, mały poręczny, doskonała widoczność. Jak na 10 latka to bardzo ładna stylistyka, zwracająca nawet dziś na siebie uwagę. Doskonale zabezpieczony przed korozją. Jestem ZACHWYCONY jakością i ZADOWOLONY. POLECAM
To chyba największa wada Lexusa. padło dość szybko sprzęgło (2000zł) poza tym działa bardzo precyzyjnie
Twardy. Precyzjny. Bardzo Trwały. na polskich drogach może zbyt za twardy ale za to trwałość wyprzedza konkurencję.
duże szyby. do tyło bywa lepiej (w kombi lub HTB) - przydalby się parktronic.
Uwielbiam japońską ergonomię. przyzwyczajenia wymaga tylko jedna rzecz - glośność radia - prawy przycisk. Reszta jest wzorowa.
KLIMATRONIC - dla nie wtajemniczonych \"elektroniczna klimatyzacja\" załatwia temat wentylacji wzorowo. Mam jeszcze podgrzewaną przednią szybę - to też jest w zimie fajne.
jak na Japońskiego Benzyniaka to rewelacja - miałem wiele japanów ale Lexus w tej kwesti jest liderem.
VW Polo SDI to to nie jest i LEXUS NIE JEST AUTEM dla oszczędnych dusigroszy - jeżeli się do nich zaliczasz to odpuść sobie. na trasie 9L a w mieście 11L. ceny częsci to Toyota - więc w normie. Mechanik mi mówi że ten silnik do gazu się idealnie nadaje - ale ta forma oszczędności mnie nie kręci. szkoda auta.
Wzór: made in Japan. Napełnienie klimy i sprzęgło to wszystko przez pół roku i 8000km. Może też dlatego że kupiłem go od NIEMCA i nie był jeszcze wymeczony po polskich dziurach to dlatego zawieszenie jest w idealnym stanie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 155KM 114kW [l/100km]

9,7