Ocena kierowcy - Lexus IS I Sedan

Ja99, 11 lat temu
Rok produkcji 2002
Lexus IS I Sedan 2.0 155KM 114kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Podsumowując jest to sportowe auto może na takie nie wygląda ale nim jest. Od 0 do 100km/h rozpędza się w 9sekund (sam mierzyłem), silnik jest super ma tą moc i dźwięk. Zakażdym razem po jeździe nie chce mi się z niego wysiadać poprostu ten samochód sprawia dużo frajdy z jazdy. Najlepsze jest to że można nim podriftować co prawda ma 155km ale daje rade lepiej niż BMki. Kiedy przejeżdżam przez miasto ludzie się patrzą jak by to było jakieś Ferrari :) Lex dla mnie jest 100 razy lepszy pod każdym względem od niemieckich samochodów.
Silnik w tym aucie pracuje wprost idealnie jak na auto z 2002r, praca silnika jest cicha ale jeśli potrzeba to ma swój \"ryk\" :)
Skrzynia biegów jest 6 biegowa troszkę ma za daleko skok ale w sumie mi to nie przeszkadza.
Ogrzewanie jest bardzo dobre, fotele nagrzewają się w kilka min, a ogrzewanie spełnia swoją rolę.
Przestrzeni dla kierowcy jest dużo ale to zależy od osoby i wzrostu ja mam 190cm.
Wyciszenie jest bardzo dobre prawie nie słychać co się dzieje na zewnątrz.
Jeżeli chodzi o spalanie no to jest normalne jak na sportową limuzynę, bo BMW ze 129konnym silnikiem ma większe spalanie niż Lex 155KM.
Ten samochód się wogule nie psuje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 155KM 114kW [l/100km]

10,5