Ocena kierowcy - Lexus IS II Sedan

Silnik 250 208KM 153kW
Rok produkcji 2007
Okres użytkowania: 5 lat
Lexus IS II Sedan 250 208KM 153kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Elastyczność, dźwięk, ekonomiczność i BEZAWARYJNOŚĆ !!!
PIERWSZY samochód sprzedaje SALON a DRUGI SERWIS. W tym miesiącu odebrałem z salonu NOWEGO IS250 III generacji rocznik 2013. Polecam samochody tej marki wszystkim, którzy chcą skupić się na swoim życiu a nie na edukacji z czego składa się samochód jak to robią entuzjaści innych europejskich marek wzajemnie wspierających się na internetowych forach. Miałem kilka produktów europejskich i potrafię obronić tę złośliwość.
Posiadam ten samochód od nowości i po 6 latach Lexus jest jak NOWY. Silnik bardzo ekonomiczny a gdy go poprosić to dynamiczny z pięknym dźwiękiem powyżej 5000RPM/min. Silnik 6 cylindrowy w IS250 w mojej ocenie to majstersztyk.
Biegi zmienia szybko i bez szarpania.
Bardzo komfortowy a jednocześnie bardzo dobrze trzymający się drogi.
Wszystko jest na swoim miejscu i łatwo dostępne.
Na szczęście mam 182cm wzrostu i dobrze się jeszcze mieszczę. Dla osób o wzroście powyżej 185cm jest za niski.
W tej klasie to wzorzec metra :-)
Zużycie paliwa porównywalne z obecnie produkowanymi silnikami diesla. W trasie przy spokojnej jeździe 6,5 do 8,5 przy niespokojnej jeździe. Miasto 9..10,5 L/100km. Ja osobiście w każdym moim samochodzie staram się osiągnąć najniższe spalanie, bo to stanowi dla mnie wyzwanie. A jak chcę się pościgać to idziemy ze znajomymi na gokarty :-)
Samochód drogi ale warty wydanych pieniędzy. Uważam, że lepiej kupić jeden samochód raz na 5..6lat i z podniesionym czołem po tych 5..6latach sprzedać go następnemu szczęściarzowi :-) W marce Lexus ja doświadczyłem SPÓJNOŚCI w procesie sprzedaży i obsługi po sprzedażnej (czytaj serwis).
Pod tym względem NUDA. Nic się nie dzieje, niema z czym zadzwonić do serwisu :-)
NUDA, NUDA, NUDA i nic się nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 250 208KM 153kW [l/100km]

8,8