Ocena kierowcy - Lexus LS IV Sedan

J.k., 6 lat temu
Silnik 460 AWD 367KM 270kW
Rok produkcji 2012
Lexus LS IV Sedan 460 AWD 367KM 270kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Komfort ponad wszystko. Nie ma drugiego takiego.
To jest najbardziej komfortowy samochód jaki miałem. Miałem S 420cdi z 2007 wyposażona we wszystko co było dostępne, a pózniej Audi A8 W12 z 2012. Merc psuł się na potęgę, ale był super wygodny. Audi to zupełnie inna bajka. Dynamiczny, agresywny, piekielnie szybki i dużo gorzej wyciszony i komfortowy od Mercedesa i na szczescie w miarę bezawaryjny, ale pijący hektolitry PB98. Po 10 latach użytkowania obu aut, w oczekiwaniu na nowego LSa kupiłem używanego LS 460 AWD w wersji superior. Kosztował mnie jedną piątą tego co S klasa i jedną szóstą tego co Audi. Jeżdżę nim prawie rok i stwierdzam, że jest dużo bardziej komfortowy niż eSka, dużo lepiej wyciszony. Niestety mniej dynamiczny od Audi, ale za to zadowalający sie średnio 12 litrami 95ki (A8 - 20L 98ki). Żeby było śmieszniej to V8 z Lexa brzmi lepiej niż w12 z Audi. Bezawaryjny w 100%. Ten samochód unosi sie nad droga jak poduszkowiec. Szok. Nawetjak juz odbiorę kosmicznego LS 500h to tego zostawiam, żebyśmy się razem zestarzeli.
Pięknie brzmi. Wystarczająco dynamiczny do każdych potrzeb. I najważniejsze spalający umiarkowane ilości paliwa.
8 biegów i płynna zmiana, zdecydowanie lepiej niż w Audi, o S klasie nie wspominając.
Płynie, leci, unosi sie nad droga. Jakby tego nie nazwać to jest poprostu perfekcyjnie.
Szyby duże, kamera jest, czujniki są. Nic wiecej nie trzeba.
Trzeba się przestawić na japoński tok myślenia, ale każdy element ma swój przełącznik, bez potrzeby bez błądzenia po zagmatwanym menu.
Człowiek sie nie zastanawia czy wieje czy zimno czy ciepło. Jest tak jak powinno byc.
Dla kierowcy idealnie, a z tylu też jest Ok. Rodzina sie nie skarży.
Cisza jak makiem zasiał. Bezkonkurencyjny.
Ja za mój zapłaciłem 160tys i to najlepiej wydane pieniadze na samochód.
Nie ma lepszego wyboru w tej klasie aut. Wiadomo ze dla każdego co innego sie liczy, ale obiektywnie patrząc otrzymujemy bardzo wiele za tak niewiele.
Raz w deszczowa pogodę tempomat nie dzialal, ale to chyba normalne
Nic. Trzeba wymieniać olej, filtry, klocki i inne.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 460 AWD 367KM 270kW [l/100km]

13,0