Ocena kierowcy - Lexus NX I SUV

Piotr, 8 lat temu
Silnik 300h 197KM 145kW
Rok produkcji 2015
Lexus NX I SUV 300h 197KM 145kW 2014-2017 - Oceń swoje auto
Mam wersję Comfort, ale daleko mu do komfortu. Porównuję go z Audi, którymi wcześniej jeździłem. Owszem siedzenia są bardzo wygodne, ale bez podparcia lędźwiowego.
Silnik bez turbiny, jak zaczyna mocno przyspieszać musi wejść na wysokie obroty i mam wrażenie, że mam pod maska "szlifierkę".
Bardzo czuła kierownica, reaguje na nawet drobne ruchy, ale na autostradzie to przeszkadza.
Brak widoczności z tyłu. Poprawia to kamera cofania, ale jej rozdzielczość słabiutka.
Niestety w porównaniu do Audi czy BMW dostęp do funkcji menu bardzo skomplikowany, a poruszanie się po rożnych funkcjach menu wymaga dużej wprawy. Natomiast nawigacja to kompletna porażka. Kupując nawigacje np. Garmin w markecie uzyskamy o klasę lepszy produkt z ekranem na którym wszystko widać w przeciwieństwie do Lexusa.
Jest dobrze, chociaż nieco hałaśliwe wentylatory jak na markę Lexus.
Samochód jest super cichy przy prędkościach do 120 km/h, natomiast jak przekraczamy 140km/h, hałas jest jak w samochodzie o dwie klasy niższym i tańszym. Rozumiem, że jest on produkowany na rynek amerykański, gdzie nikt nie jeździ ponad 110km/h.
Mało spalające hybrydy Lexusa to mit. W instrukcji obsługi podają od 5 do 6 l/100km, ale żaden użytkownik ( jak mówią w serwisie) tego jeszcze nie osiągnął ( chyba że jadąc z górki). Faktyczne spalanie przy spokojnej jeździe w cyklu mieszanym to ponad 8 l/100km, a na autostradzie jadąc nie więcej niz 140km/h spala ok. 9,5 l/100km.
Od początku mam problemy z wycieraczką przedniej szyby i do dzisiaj nie udało się jej naprawić na gwarancji.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 300h 197KM 145kW [l/100km]

9,5