Ocena kierowcy - Lexus NX II SUV

Kajko, 1 miesiąc temu
Silnik 350h 242KM 178kW
Rok produkcji 2022
Lexus NX II SUV 350h 242KM 178kW od 2021 - Oceń swoje auto
Samochód ma duży potencjał i sporo zalet niemniej jest niedopracowany a dziw że to lexus i wg mojej oceny ma głupie wady przez co ja bym go następnym razem nie kupił. Jest komfortowy, ładny (subiektywnie oczywiście), nie pali dużo jak na te gabaryty (7,5-9l miasto i 11l autostrada przy 140 km/h . Przyjemnie się nim jeździ, choć ten silnik/skrzynia trochę hałasuje jak się przyśpiesz . Natomiast co do wad: - po myci aut e-cvt szaleje nie da się ruszyć w USA mamy plagę tego typu sytuacji . Włącza się rezerwa pomimo że bak jest pełny na 30 - 40 %. Co do nawigacji fabrycznej mocno nieaktualna . Asystent Lexusa jest bezużyteczny reaguje jak chce zbędny kiepski dodatek . Najbardziej mnie irytuje wykrywanie pasów na jezdni działa bez jakiejkolwiek logiki potrafi ignorować kompletnie to co jest na drodze a to już jest niebezpieczne . Długością siedziska, jest ono trochę niekomfortowe . - Brak pamięci autohold nawet auta segmętu B z przed 6 lat to miały . Sporo mają do nadrobienia . Jednak nie to jest największym kłopotem a podejście Lexusa do obsługi klienta . Polecam Forum PL czy USA tam to dopiero można się naczytać o wadach ja tak źle nie mam . Zatem Lexus i jego mityczna jakość hmmm gdzie ona ?
1 - przegląd 1700 zł

Pb - zużycie paliwa dla silnika 350h 242KM 178kW [l/100km]