Ocena kierowcy - Mazda 2 I

Rafał, 11 lat temu
Silnik 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Rok produkcji 2004
Mazda 2 I 1.4 16V MZI 80KM 59kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo, ale to bardzo dynamiczny. Od 1500 do 3500 obrotów, auto mknie do przodu jak burza. Zakochałem się również w dżwięku wydechu i silnika na wysokich obrotach
Zawieszenie : Po 80 tyś km zaczęło trochę stukać. Pewnie czeka mnie wymiana.
Przeniesienie napędu : Trochę wrzucanie biegu wstecznego sprawia maleńki problem.
Fachowa Japońska robota. Polecam autko dla singla, pary lub małej rodziny. Dynamiczne, ładne i niespotykane oraz jak na razie bezawaryjne - oby jak najdłużej. Jeśli miałbym wybierać jakieś auto klasy B, to tylko Mazdę 2. W ostatecznosći: Fiestę, Fusiona lub Fabię. POLECAM GORĄCO ! ! !
Silnik bardzo zwinny i dynamiczny. Usterek po 6 miesiącach użytkowania z przebiegiem 80 tyś. km brak - oby dak dalej.
Skrzynia sprawuje się dobrze i nie sprawia problemów, chociaż czasami jest problem z biegiem wstecznym, ale może to kwestia regulacji. Jeździć się da.
Auto typowo szosowe. Sztywne zawieszenie sprawia, że auto trzyma się drogi, a zakręty przysłowiowo \"wciąga nosem\" przy większych prędkościach. Nie polecam w teren, ale w końcu to nie terenówka.
Widoczność jest na wysokim poziomie, z przodu, z tyłu, jak i po bokach. Fotel kierowcy jest regulowany: oparcie jak i siedzisko, dzięki czemu i wysokie i małe osoby będą widziały wszystko.
Części spasowane na czwórkę szkolną. Plastiki dobrej jakości jak na auto za taką cenę. Nie trzeszczą, nie pękają, i nie rysują się, chociaż plastikowa nakładka otworów na kubki jest bardzo podatna na zarysowania.
Wentylacja na najwyższym biegu pracuję w miarę cicho, nie jak w Fabii (doświadczyłem). W zimę nie trzeba długo czekać na ogrzanie kabiny. Dzięki super działającej klimie (niestety ręczna) można przyjemnie podróżować nawet w 30 stopniowy upał.
Auto ma batdzo pojemną kabinę. Dzięki wysokiej kabinie, spokojnie mogą podróżować 4 wysokie osoby. Miejsca na nogi z tyłu jest również dużo. Ciekawostką jest, że niektórzy użytkownicy porównują kabinę Mazdy 2 z kabiną Octavii, a nawet mówią, że jest większa.
Auto przy niskich obrotach jest cichutkie, jak jest na luzie nie słychać, że jest uruchomione. Jednak przy większych obrotach silnik i wydech potrafią zaryczeć, ale jak dla mnie to plus, gdyż nadaje to autu rajdowego charakteru. Mimo iż to tylko miejski wóz.
Auto jest dość paliwożerne, ale usprawiedliwiam to dynamicznym silnikiem. Coś za coś - niestety. Średnie spalanie: miasto - 7-8, trasa - 5-6, łączone - 6-7. Średni koszt przejechania 100km przy cenie benzyny 5,80 to około 33-40 PLN. Naprawy na razie były zbędne.
Cena jak na tę klasę pojazdu jest nieco wysoka. Zapłaciłem za Mazdę 2 1.4 80KM \"full opcja\" z końca 2004 roku 16 tyś. a za tę cenę można mieć Mazdę 323f, VW Golfa 4, Seata Toledo lub nawet słabszą Mazdę 6, ale nie żałuję wyboru, było warto.
Drobiazgi są dopieszczone jak i ważniejsze częsći. Chociaż ostatnio odpadło mi pokrętło od sterowania kierunkiem nawiewu.
Po pół rocznym użytkowaniu nie robiłem żadnych napraw, ale to krótki czas żeby stwierdzić coś konkretnego. Poprzedni właściciel wymienił tylko kompletny rozrząd z pompą wody, coroczny serwis klimy i płynów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V MZI 80KM 59kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Mazda 2 I 1.4 16V MZI 80KM 59kW