Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 5d

Michałek, 14 lat temu
Rok produkcji 2009
Mazda 2 II Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : cały samochód jest ładny, mi się podoba.
Mazda 2 w wersji sport jest idealnym rozwiązaniem dla młodych ludzi.Kształt to tył z yarisy, bok to nowy seat ibiza, natomiast przód to mazda.Światła soczewkowe w tej wersji również są.Zegary z podświetleniem regulowanym, tempomat cudowna sprawa, jednym przyciskiem uruchamiam i autko same jedzie.Wszystkie sterowania w kierownicy.Jak dywaniki to tylko gumowe, te z filcu do bani.Gaśnica powędrowała do tyłu.Jest tam wnęka przeznaczona na nią.Automatyczne wycieraczki i włączanie świateł w standardzie rewelacja.Klima automat.Podnóżek źle ustawiony pod kątem, ale to szczegół.Radio słabo gra nawet z tymi 6 głośnikami.Fotele podgrzewane są bardzo dobrze wyprofilowane, lecz nie trzymią na boki.Ogólnie samochód jest dla mnie idealny.
Silnik pracuje cichutko do pewnych obrotów,później ładnie mruczy.Moc 103KM jest odpowiednia co do masy samochodu.Samochód wyrywa do przodu po przekroczeniu 3000 obrotów.Spala mi 6,5 litra na 100 km.Bardzo szybko się nagrzewa.
Biegi wchodzą dość ciężko.Lewarek jest krótki ale usytuowany idealnie.Samochód na 5 biegu przy prędkości około 50km/h wyrywa do przodu.Skrzynia zespolona z silnikiem idealnie jest dobrana.Samochód nie szarpie, tylko ciągnie do przodu.
Twardy.W zakrętach trzyma się idealnie.Zbyt lekko moim zdaniem chodzi kierownica.
Przód bardzo dobrze,dzięki dużej szybie, niestety gorzej jest z tyłem.Mała szyba z tyłu to i słaba widoczność.Rekompensują za to dość duże składane elektrycznie lusterka.Ja się już przyzwyczaiłem.Strasznie brudzi się tył, ale to w hatbakach chyba normalka.
W środku panuje czerń. Mi się to podoba.Brak popielniczki i zapalniczki w tej wersji sport to porażka, bo na przykład wersja exlusiw ma to w standardzie.Wszytko proste w obsłudze i pod ręką.Wstawki w kolorze srebrnym tu i uwdzie też poprawiają wygląd w samochodzie.
Początek to porażka śmierdziało, ale to już przeszło i teraz jest bardzo dobra.Szybko się nagrzewa w samochodzie.Wyloty powietrza jak w fiacie 125p mi się podobają.Przy klimie automatycznej zniknął ten suwak obiegu zamkniętego.Jest teraz naciskany jeden przycisk i jest obieg zamknięty.
Gdy wsiadłem do mojej mazdy sport, to pierwszym wrażeniem było iż znajduję się w jakimś o klasę wyżej samochodzie.Miejsca naprawdę jest sporo.Sama deska rozdzielcza ma jakieś 60 cm do szyby przedniej.Mały bagażnik jest za to.Ale wszystko się mieści.Z tyłu spokojnie 2 osoby się mieszczą.
Idealne.Silnika nie słychać, natomiast słychać hamulce.Głośniejszy jest natomiast wentylator od nadmuchu powietrza.
na razie bez serwisu, co do zużycia paliwa to wszystko w normie tak jak się spodziewałem.
Droga ta mazda, ale ma wszystko co samochód powinien mieć.Jakość bardzo dobra.
brak usterek
Brak usterek