Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 5d

Rafał, 11 lat temu
Rok produkcji 2009
Mazda 2 II Hatchback 5d 1.5 103KM 76kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Jestem bardzo zadowolony z zakupu. Cena przeraża może na początku, ale kultura pracy wszystko rekompensuje. Te spalanie troszkę wysokie, ale pomijam ten szczegół, natomiast przeszkadza zbiornik paliwa, który do rezerwy ma około 30 litrów, troszkę za mało. A tak to świetne autko
Dałem ocenę 4, ponieważ brak zrywności z niskich obrotów. Samochód zaczyna wyrywać do przodu po przekroczeniu około 3,5 tyś/obr, ale i tak jak na taką masę samochodu idzie fajnie do przodu.
Skrzynia biegów jest okej, tylko czasami z wbiciem 3-go biegu jest problem, chodzi tu może nie o wadę samochodu, tylko o to jak ja przekładam biegi. Jest świetnie zestrojona z silnikiem i pozwala np. z 40 km/h jechać na 4 biegu.
Samochód trzyma się jak na szynach, lubi ciasne zakręty. Jestem bardzo zadowolony
Nie widzę żadnych problemów z widocznością.
Jest bardzo dobrze, wszystko pod ręką.
Czasami z klimy śmierdzi, ale wymienili w ramach gwarancji filtr i jest ok. Wiadomo jak klima chodzi spadek mocy jest.
Sporo miejsca, bynajmniej dla mnie mieżącego 175cm człowieczka. Fotele konfortowe, twardawe troszkę, dobre na dłuższe podróże.
Jest cicho, nawet bardzo, ale po przekroszeniu 3 tyś ładnie zaczyna mruczeć.
średnio wychodzi 6,7 lit/ setkę, zeszłem kiedyś do 5,5 lit/setkę, ale to już było trudne, w mieście niestety i przy prędkościach autostradowych pali około 8 lit/setkę
jak narazie nic się nie zepsuło, chociaż raz listek wpadł do wentylacji, ale usterke czyli listek w ramach gwarancji wyjęli i założyli dodatkową osłonkę.
Nic się nie zepsułu

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 103KM 76kW [l/100km]