Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 5d

Michał S., 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Mazda 2 II Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Układ hamulcowy : Hamulce bardzo dobre jak jadę sam, ale jak się załaduje to trochę gorzej wypada.
Zawieszenie : stuki z tyłu, ale to bolączka wszystkich małych samochodów.
Ogólnie samochód drogi, ale warty tych pieniędzy.Ładny wygląd.Świetnie się prowadzi.Wygodny samochód z tej Mazdy 2.Ceny przeglądów ogromne i krótkie okresy międzyprzeglądowe.
Jak na tak mały samochodzik to silniczek naprawdę daje wiele frajdy.Jest cichy, na postoju go nie słychać.Wszędzie w komorze silnika jest dostęp bardzo dobry.Trochę na trasy brakuje pod nogą, ale nie jestem zwolennikiem szybkiej jazdy.Jak dla mnie to idealne osiągi jak dla tego samochodu.
Drążek zmiany biegów idealne miejsce zajął.Jest blisko kierownicy, i tak króciutki, że aż frajda po niego sięgać.Biegi wchodzą dobrze, lecz czasami wsteczny ciężko wchodzi, ale na serwisie już poprawili i jest okej.Szkoda że nie ma 6-stki.Na trasie by się przydała,żeby zredukować obroty.
Zawieszenie idealne, ale oponki o profilu 45 nie spełniały komfortu jazdy.Zmieniłem felgi na mniejsze, dałem wyższe oponki i teraz jest bardzo komfortowo.Jedynie co drażni to stuki tylnego zawieszenia, ale się już przyzwyczajiłem do Polskich ukochanych dróg.Teraz jest idealnie.
Tył kiepsko.Duży plus za ogromne lusterka wsteczne.Przód bardzo dobrze.Autko trzeba wyczuć, gdyż silnik jest umieszczony daleko od przodu, więc deska rozdzielcza jest dość długa, za to przednia maska kruciutka.
Wszystko łatwe w obsłudze i dobrze zespolone wskaźniki i pokrętła.Trochę te plastyki tandeta, ale mi to nie przeszkadza, łatwo trzyma się je w czystkośći.Takie rzeczy jak wymiana żarówki to pikuś, dostęp jest bardzo dobry.W Meganie trzeba było ściągać zderzak i wyjąć leflektor, żeby zmienić żarówkę.Bardzo dobrze czuję się w mazdzie.
Wentylacja bez zastrzerzeń. Silniczek od dmuchamy chodzi głośniej niż silnik na wolnych obrotach.
Ja mam 179 cm i powiem tak fotel muszę mieć przesunięty do oporu, wtedy zajmuję doskonałą pozycję za kierownicą, bo mam za długie nogi. Na tył nie polecam osobą powyżej mojego wzrostu na dalszą trasę.A tak jak na tą klasę samochodu to i tak sporo miejsca oferuje.Mały bagażnik.Gaźnica pod fotelem pasażera przeszkadza.wywaliłem do bagażnika.
Cicho.Dobrze jest mieć puszczone radyjko, które gra bardzo dobrze.Na postoju nie słychać silnika, w końcu to benzynka, a nie diesel.Nic się nie trzęsie i nie telepota.Dla mnie może być.
Spalanie takie sobie, jak dla mnie ok.
Drogi, za drogi.Dobre wyposażenie.Szkoda,że nie można oprucz lakieru nic domówić.Są trzy wersje i tyle, a szkoda, bo mażeniem moim był np. tempomat, który jest tylko w tej najdroższej wersji, na którą mnie nie stać .Szkoda.Jakość bardzo dobra.Prostota tu króluje i jest to bardzo dobre rozwiązanie.
Nic się nie zepsuło oprucz poprawionego wodzika od skrzyni biegów. Na razie potwierdzam niezawodność mazdy.
poważnych usterek brak.Jest bardzo dobrze jak na razie nic nie stuka, plastiki nie trzeszczą, jak wymieniłem oponki.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 86KM 63kW [l/100km]

5,9