Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Fan Mazdy, 14 lat temu
Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2003
Mazda 6 I Hatchback 1.8 MZR 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Pięknie się prezentuję i cieszy mnie to, że na parkingu nie stoi kolo mojej Madzi 15 takich samych jak to jest w przypadku Passatów lub Toyot.
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu i następnym autem też będzie Mazda 6 II
Nie mam żadnych zastrzeżeń do silnika, Sprawuję się bardzo dobrze, nie bierze oleju, od wymiany do wymiany jeżdze bez dolewek. Podsatwowa zaleta silnika to łańcuszek rozrządu, dzięki temu nie martwie się o rozrząd.
Skrzynia chodzi płynnie
Auto prowadzi się pewnie (nawet przy 200 km/h) a w zawieszeniu jeszcze nic nie naprawiałem.
Uważam, że widoczność jest dobra. Nie mam większych problemów z parkowaniem choć przydały by się czujniki parkowania.
Wszystko pod ręką
Grzeje i chłodzi tak jak powinien
Mam prawie 190 cm wys., 100 kg i miejsca pod dostatkiem. Pasażerowie też nie narzekają na brak miejsca. Bagażnik jest bardzo duży, pakowny i co ważne w sekunde rozkładane tylne siedzenia.
Niestety powyżej 120 robi się już głośno w samochodzie, wydaje mi się, że powinno być trochę ciszej.
Dlatego daje najwyższą notę ponieważ jak na silnik benzynowy 120 konny uważam, że spalanie jest super. Najmniejsze spalanie na trasie 350 km (Warszawa-Wrocław) wyniosło wg. wskazań komputera 5,8 l/100 (ale nie przekraczałem 110km/h).Jadąc normalnie bez oszczędzania paliwa wówczas spalanie na trasie wychodzi pomiędzy 6,5 a 7 l/100km.Warszawie nie przekraczam 9l/100 a średnio komp wskazuje 7l/100km. Auto i silnik wybrałem świadomie, nie lubię się martwić kiedy padną mi pomowtryskiwacze, koło dwumasowe, turbina czy inne ustrojstwa które montują w dieslach. Wymieniam regularnie olej i żadnych problemów z silnikiem.
Uważam, że w tej cenie jest to świetnie auto, bardzo bogato wyposażone i bezpieczne.
Użytkuję Mazdę już 2 lata i do tego czasu nic nie wymieniałem poza częściami eksploatacyjnymi.
Dużo się naczytałem, że Mazdy gniją ale na szczęście mnie narazie ten problem omija. Nie doszukałem się rdzy na żadnym przeglądzie.
Mazda 6 I Hatchback