Ocena kierowcy - Mazda 6 II Hatchback Facelifting

Igor, 5 lat temu
Silnik 2.5 MZR 170KM 125kW
Rok produkcji 2012
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 6 II Hatchback Facelifting 2.5 MZR 170KM 125kW 2010-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Dynamiczny i elastyczny silnik . Przy tej pojemności pali niewiele.
Inne : Konieczność wymiany skrzyni biegów krótko po zakończeniu gwarancji przy przebiegu około 60.000 km. Brak jakichkolwiek innych usterek.
Ocena bardzo dobra ,ale nie idealna. Gdyby nie konieczność wymiany skrzyni biegów przy przebiegu 60.000 km , byłaby idealna. Przejechałem 85.000 km i nie było żadnej innej awarii czy usterki.
Dynamiczny i bardzo trwały silnik.
Zdarzają się kłopoty ze skrzynią biegów . Moja uległa uszkodzeniu po 5 latach przy przebiegi 60.000 km
Komfortowy ,a zarazem bardzo dobry do szybkiej jazdy.
Od nowości garażuję samochód . Brak jakichkolwiek oznak rdzy.
Widoczność nieco utrudniają masywne przednie słupki.
Kwestia przyzwyczajenia.
Bez zarzutu.
Bardzo dużo miejsca. Wygodny wysuwany podłokietnik.
Bardzo dobre wyciszenie. Z powodu poruszania się po bardzo dziurawych nawierzchniach jeżdżę na 16-stkach , opony Goodyer Efficientgrip Performance , które są bardzo ciche a zarazem doskonale tłumią nierówności.
Na trasie przy dynamicznej jeździe (130-140 km/h) pali około 8-8,6 litra na 100 km
Kupiłem samochód z maja 2012 w lutym 2013 na wyprzedaży rocznikowej i modelowej z bardzo dużym rabatem. Cena nowego 137.500 zł. Cena z wyprzedaży 97.500 zł . Auto nowiutkie bez przebiegu. Przy tej cenie nie mam co marudzić :-)
Bardzo słabe fabryczne tarcze hamulcowe. Dwa razy były wymieniane na gwarancji. Po zakończeniu gwarancji wymieniłem tarcze i klocki na nawiercane i wentylowane Zimmermany i do dzisiaj na nich jeżdżę.
Wymiana skrzyni biegów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 MZR 170KM 125kW [l/100km]