Ocena kierowcy - Mazda 6 II Kombi Facelifting

Tommy, 11 lat temu
Silnik 2.2 MZR-CD 163KM 120kW
Rok produkcji 2011
Mazda 6 II Kombi Facelifting 2.2 MZR-CD 163KM 120kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dynamiczny i na prawde oszczędny, myslalem, ze takie połączenie to mit.
Sliczne mocne i dynamiczne auto. Do tego tanie w utrzymaniu (tanie czesci np. klocki i bardzo malo pali - 6-7l/100). Sporo sie naogladalem i naczytałem o konkurencji i wychodzi albo ciazniej albo drozej albo bez zaufania (opinie awaryjnosci). To jest juz moja druga Mazda, mam zaufanie do marki bo sie nie zawiodłem, w poprzeniej M6 zadnej awarii. Ta jest wersją poprawioną ZNACZNIE: przestronniej, wygodniej, ciszej, lepiej, szybciej, taniej, itp. Brakuje mi tylko automatu do diesla. Szkoda. Polecam japonczyki zrobione w Japonii.
Silnik jest po prostu wspaniały, pali realnie 7 w miescie, a nie jezdze powoli. Ponadto jest cichy i mocny, dynamika na poziomie 9 do setki, swietna elastycznosc. 2.2 jest duzo lepsze niz poprzednie 2.0 (z ktorego bylem tez nota bene zadowlolony) wiec jest na prawde bardzo dobrze.
Trudno sie do czegos przyczepic, ten 6-biegowy manual zapewnia swietny kompromis miedzy osiagami i ekonomiką i jest precyzyjny. Szkoda ze nie ma automatu z dieslem.
To chyba oczywiscte - w testach jedno z najlepiej prowadzących sie aut w swojej klasie, w opiniach uzytkownikow nowa M6 jest w pierwszej 5 w swojej klasie. Osobiscie jezdzilem juz wieloma i obecny moj samochod uwazam za najlepszy jaki mialem i jakim jezdzilem.
Standard w klasie. Brak uwag.
Jedno z przestronniejszych auk w klasie (jak Passat czy Insignia), ustepuje jedynie molochom (Suberb, Mondeo), zdecydowanie przestronniejsze i wygodniejsze niz Hondy Alfy Toyoty itp.
Standard w klasie. Brak uwag. Powiem nawet, ze jak na diesla bije VW w wyciszeniu (wlasciwie dzwiek jest przyjemniejszy).
Duza niespodzianka. Autem jezdze dynamicznie po miejscie i pali 7. Gdy potestowalem jak by to bylo pojezdzic eko - wyszlo 6. Jak na 1.6t auto z silnikiem 2.2 ponad 160KM i 9 do setki (w kombiaku), to czołowka. Wielki postep od poprzedniej generacji.
SPoro auta, niskie koszty utrzymania, auto bezawaryjne, przestronne. Cena nie najnizsza ale bioorac pod uwage konkurencje (przewaznie drozej) - wcale nie zła!
Testy i opinie użytkownikow mówią same sa siebie: tylko Toyota (dla emerytów) i Mazda (dla mnie).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 MZR-CD 163KM 120kW [l/100km]

6,6