Ocena kierowcy - Mazda CX-30

Piotr, 3 lata temu
Silnik 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW
Rok produkcji 2019
Mazda CX-30 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW 2019-2021 - Oceń swoje auto
Karoseria : Piękna karoseria. i systemy elektroniczne przed kolizyjne. Raz sam zadziałał hamulec - to na plus.
Układ elektryczny : Systemy elektroniczne przed kolizyjne. Raz sam zadziałał hamulec - to na plus.
Silnik : Jak we wstępie - brak turbo i płynnego przyspieszania.
Układ elektryczny : Przy niewielkim deszczu czujniki wspomagające jazdę się wyłączyły. Raz na autostradzie przy 130 km/h włączył się alarm o hamowaniu - ale ten błąd usunięto poprzez akcję aktualizacji oprogramowania. System utrzymania ruchu nie rozpoznaje np. naklejonych żółtych pasów i alarmuje o zboczeniu z trasy - musiałem wyłączyć ten system.
Mała płynność jazdy pomimo dobrych osiągów silnika. Jadąc w korku przy wciśnięciu przyspieszenia efekt jakby skoków/kangurzenia i wejście na wysokie obroty. Widać brak turbo. Przy nagłym przyspieszeniu wycie silnika, jakby zadławienie i potem skok do przodu.
Jest ok.
Miałem stuki przy przejeżdżaniu poprzecznych spowalniaczy i manewrowaniu na parkingu. Serwis to na szczęście usunął
Super
Tylny słupek ogranicza widoczność. Przednie słupki są szerokie i z perspektywy w oddali nie widać pojazdów. Trzeba zrobić ruch tułowiem. Pewnie błąd nachylenia przedniej szyby.
Siedzenia przednie są wyprofilowane zbyt wąsko. Niestety ludzie tyją, a z nimi i różne części ciała...
Po zamknięciu obiegu od razu szyby zaparowują.
Jest ok.
Samochód był w miarę cichy, ale ostatnio (po przeglądzie) zaobserwowałem głośniejsze działanie silnika (i nie na trybie sport).
Spodziewałem się mniejszego spalania.
Za tą kwotę spodziewałem się lepszych osiągów szczególnie, że silnik był reklamowany jako zbliżony do osiągów silnika diesla - niestety reklama wprowadza w błąd. Jestem kierowcą, który przesiadł się z Volvo V40 silnik D3.
Na razie jest ok.
Parujące szyby po zamknięciu obiegu. Większych usterek brak - ale to jeszcze młody samochód.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 Skyactiv-X 180KM 132kW [l/100km]

8,8