Ocena kierowcy - Mazda MPV II

patrykerr, 10 lat temu
Rok produkcji 2002
Mazda MPV II 2.0 122KM 90kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wygoda i ilość miejsca dla podróżujących tym autem.
Zawieszenie
Posiadam wersję Exclusiv i oprócz skór jakie dali w zestawie nie ma nic fajnego. Ogólnie samochód spory, bardzo pakowny, wygodny na rodzinne wypady i w dalekie trasy. Jak dla mnie słabo wyciszony. Trochę roboty przy nim jest.
Jak to silnik Mazdy. Jest przy nim sporo roboty obecnie bede regenerował bo bierze olej 1l/1000km.
Skrzynia pracuje bez zarzutów, jedyny minus to że podczas jazdy do przodu można wrzucić wsteczny jeżeli redukuje się do 4 biegu przy wyprzedzaniu.
W moim przypadku strasznie dużo zabawy z drążkami stabilizującymi. Wymieniłem bo się wybiły i po 1,5 roku usterka wróciła. Jest tez pukanie, którego do dziś nie mogę znaleźć przy skręcaniu kierownicą.
Widoczność na boki i przed siebie bardzo dobra, lusterka jak dla mnie wystarczającej wysokości. Najgorzej jest z patrzeniem przez lusterko tylne zamontowane w środku auta. Jeżeli jest zagłówek włożony w środkowym fotelu z tyłu auta to widoczność jest zerowa.
najwięcej problemów miałem z ogrzewaniem. W ogóle nie doprowadzano ciepła do ostatniego rzędu siedzeń. musiałem naprawiać cały układ wymieniając rurki bo nie dochodziło tam cieple powietrze. Duży problem z klimatyzacja, odgrzybianie mało pomaga bo nadal śmierdzi z wentylacji, okazało się że miałem wyciek płynu chłodzącego, musiałem wymienić tez chłodnice a teraz się dowiedziałem że sprężarka jest mało wydajna i niedługo będę wymieniał.
Miejsca jest na prawdę dużo w końcu do duży rodzinny samochód.
Wyciszenie auta jest słabo wykonane, słychać na każdych obrotach wyraźnie pracę silnika. Jak ktoś chce podróżować w ciszy to średnio polecam.
Mam 2.0l benzyne w gazie i benzyny pali mi 8,5-9,5l a gazu 12-13 w cyklu mieszanym.
Wartość auta do tego co dostajemy jest przyzwoita i nie ma za bardzo co narzekać, natomiast koszty napraw są dość drogie zwłaszcza jeżeli są to częste naprawy jak w moim przypadku
nie mam jakiś częstych usterek, wiadomo że podczas eksploatacji wszystko się zużywa i jakieś drobne naprawy typu wymiana żarówki się zdarzają ale nie często.
Cała klimatyzacja to poważny problem, elementy zawieszenia i ogólnie silnik

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 122KM 90kW [l/100km]

Dziennik kosztów dla Mazda MPV II 2.0 122KM 90kW