Ocena kierowcy - Mazda MX-3

vitek87@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 i 107KM 79kW
Rok produkcji 1994
Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko po trochu. Wczesniej też miałem Japończyka, także wiedziałem jak silnniczek chodzi. Ale dla kogoś kto pierwszy raz kupuje Japoński wóz, to silnik napewno będzie zaskoczeniem pozytywnym:D. Karoseria ocynkowana, nie ma śladów rdzy :D
Zawieszenie : Trzeba uważac na zawieszenie, ale to jest efekt naszych polskich dróg. Ostatnio wymieniałem łącznik statbilizatora.
Wspaniały samochodzik. Drobne wady ma, ale jak każdy, nawet My :D. Silniczek to bajka. Kiedyś narzekałem, że ma za mało mocy. Kumpel mówi, kup sobie V6 3.0 jakiś inny wóz, to nie będziesz narzekał. Taka jest prawda, to tylko 1.6, ale daje radośc
Silnik jak na Japońca przystało. Charakterystycznie chodzi, lubi obroty :P. Jeśli chcemy poczuc przyśpieszenie, to wskazówka obrotomierza musi powędrowac powyżej 3500 :P. Szybko się wkręca na obroty, jeśli potrafimy sprawnie operowac gałką skrzyni biegów, to naprawdę MX 3, potrafi przyśpieszac. Z elastycznością tak sobie, jeśli chcemy sprawnie wyprzedac, przydała by się redukcja. Ludzie to tylko 1.6, dajcie mi Golfa III 1.8, czy jakąś Astrę o podobnej pojemności, to powiem tyle, nie mają szans :D
Skrzynia chodzi precyzyjnie, nie ma problemu z trafieniem w bieg. Troszkę jednak jest za długa, w sumie troszkę za mało jak na pół - sportowe autko :P
Układ jezdny bardzo dobry. Hamulce zasługują na oklaski, w szczególności jak z tyłu mamy tarcze :D
Jak to w Japońcu. Wszystko mamy pod ręką :D
W zimie jest mały problem. Głównie z szybami, a w zasadzie z ich odmarzaniem:P Klima dobrze chodzi.
Z przodu bardzo wygodnie. Dużo miejsca na nogi. Z tyły na zakupy miejsca nie braknie :D
Wyciszenie bardzo dobre. Silnika nie słychac prawie do 3000 obr. Jak ktoś spokojnie jedzi to go nie usłyszy :P. No tak, ale Madzia zaczyna życie dopiero powyżej 3000 obr :D. Bardziej układ wydechowy słychac, ale tak ma byc :P (układ oryginalny)
Samochodzik naprawdę ekonomiczny jak na swoją pojemnośc. Sprawdzałem, go parę razy na trasie ok. 500 Km, Prędkośc ok 110-130( niekiedy 150 a i czasem 170 :P ), ale też jechałem 90, wiadomo ograniczenia. Ale generalnie jazda była dosc dynamiczna. Rezultat 6.7. W mieście ok. 7.5 - 8. Ale jak chcemy ruszac z piskiem opon z każdego skrzyżowania to i 10 - 11 weżmie nam. Ale takie są benzyniaki, jak się je ,,depnie,, to palą sporo :P
Cena bardzo dobra. Za ok 7000-8000 zł dostaniemy dobrze wyposażoną Mazdę. 2X air bag, klima, ABS, elektryka, etc. etc. Czego więcej chciec za takie pieniądze. Za wyposażenie, za rocznik zapłacisz pieniędzmi, ale wrażenia wówczas będę bezcenne :D
Narazie nie mam problemów z drobiazgami w Mazdzie.
Nie byłem świadkiem, poważnej usterki. Wymieniac olej terminowo, filtry i nas nie zawiedzie Japoniec :D Zawieszenie, ale dopóki nam nie zrobią dróg w Polsce, to na to nie mamy wpływu:D. Głównie amorki:D

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 107KM 79kW [l/100km]

7,6