Ocena kierowcy - Mazda MX-3

cooldee@o2.pl, 15 lat temu
Silnik 1.6 i 107KM 79kW
Rok produkcji 1996
Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Całkowity brak korozji!
Zawieszenie : wymiana spręzyn, amorków i wahacza
Silnik : fimering, oring i inne uszczelki
Układ hamulcowy : słaby ręczny, nowe bębny i nowe szczęki
Wspaniałe autko, ale zalecam osobą z pieniążkami bo choć rzadko się psuje to ceny części i przeglądów są na prawdę wysokie. Zapewnia emocje na drodze i wspaniałe prowadzenie, a to dla mnie największy plus. Trakcja i zawieszenie zapewnia bezpieczeństwo, wspaniałe trzymanie się na łukach. Gdybym dziś kupował wybrał bym jednak V6.
Kultura pracy wysoka, z tym że od nabycia problemy z uregulowaniem obrotów - błędy na komputerze odnawiające się. Jeśli chodzi o elastyczność to bez zarzutów. Natomiast LPG bez sekwencji nie polecam, znaczny spadek mocy.
Pierwszy bieg i wsteczny gorzej wchodzi, ale przy takim przebiegu nie ma żadnych zarzutów.
Największy plus MX3, wspaniała trakcja gwarantuje przyjemność z jazdy.
Cóż, spoglądam wstecz widzę spoiler co nie ułatwia cofania, ale szybko można się przyzwyczaić. :) Widok z przodu i na boki dobry co gwarantują duże szyby. Ponadto w wersji amerykańskiej spotykane plastikowe reflektory, często bardzo zniszczone, które nie nadają się do użytkowania - koszt używanych szklanych europejskich reflektorów 1000-1400zł.
Bez zarzutów.
Ogrzewanie sprawuje się doskonale. W przypadku mojego egzemplarza stosunkowo szybkie parowanie szyb utrudnia widoczność.
Jak na tak nie duże autko, na prawdę dużo miejsca. Wiadomo z przodu komfort, z tyłu jest już gorzej, ale 4 osoby do 180cm pojadą w tym samochodzie \'wygodnie\'.
Słabe spasowanie elementów, tapicerka roztrzepana na naszych dziurach. Jeśli chodzi o wygłuszenie hałasu z zewnątrz jest OK.
Wysokie zużycie paliwa. 13l LPG; 10l PB95. Na trasie spalanie znacznie spada. Ceny części wysokie, brak nowych zamienników. Trzeba się trochę naszukać żeby zdobyć potrzebne elementy. Polecam MazdaSpeed.pl Wsparcie w Polsce dla Mazdy kiepskie, do dziś niektórzy mechanicy odmawiają naprawy modelu.
Autka w dobrym stanie kosztują nie mało.
W moim egzemplarzu sporo drobnych usterek, tu oświetlenie, tam spryskiwacz tylnej szyby. Nie można się nudzić co miesiąc coś nowego ;D
Poważne usterki to dla mnie takie które mnie unieruchamiają. Udało się to mojej Maździe poprzez pękniecie sprężyny zawieszenia - ewidentnie wina poprzedniego właściciela który sobie je skrócił, zamiast założyć sportowe. Ponadto zerwanie paska klinowego to mojej Madzi wychodzi świetnie. Zapewne pompa wodna powoduje opór - nie mam kasy na takie drogie remonty ;)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 107KM 79kW [l/100km]

12,7