Ocena kierowcy - Mazda MX-3

Uroczy, 10 lat temu
Silnik 1.6 i 107KM 79kW
Rok produkcji 1998
Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Całkiem pojemne i bezawaryjne autko za niewielkie pieniądze.
Karoseria : Rdza :(
To było moje pierwsze autko. Całkiem dobry wybór. Ciekawie wyglądające coupe, dużo mniej kobiece od samochodów typu Puma/Tigra (moim zdaniem oczywiście) dający nawet sporą frajdę z jazdy.
Silnik 1.6 107km. Szału nie ma. Przyspieszenie mizerne (co było głównym powodem sprzedaży samochodu), za to bardzo bezawaryjny - nigdy mnie nie zawiódł.
Biegi wchodziły bezproblemowo, do 100km/h nawet dawało rade przyspieszać. Potem niestety brakowało kolejnego biegu. No ale trudno wymagać od autka za parę tysięcy zł. z końca lat 90. jakichś niesamowitych właściwości.
Twardy - raczej nacechowany na sportową jazdę. Całkiem OK.
Nieźle.
Wszystko na swoim miejscu.
Standard. Gdy silnik zdążył się nagrzać było ciepło. Auto kupiłem z uszkodzoną klimą i jej nie naprawiłem więc klimatyzacji nie oceniam.
Jak na małe coupe ilość miejsca w bagażniku powalała! co prawda próg załadunkowy był bardzo wysoko, a na tylnych miejscach podróżować wygodnie mogłyby tylko karły lub osoby z amputowanymi nogami ale mimo wszystko jak na tak małe z zewnątrz autko w środku było sporo miejsca.
Szybsza jazda wymagała wkręcania silnika na duże obroty co kończyło się dosyć dużym hałasem we wnętrzu. W mieście, do prędkości 90km/h w porządku.
Autko jest bardzo tanie, a przy tym bardzo niezawodne - niezły wybór za te pieniądze.
Myślę że bardzo dobry stosunek jakość/cena. Autko w cenie matiza oferujące sporo więcej.
Przez 3 lata jazdy wymieniałem oleje, filtry i świece.
Autko nigdy nie stwierdziło że nie ma ochoty na przejażdżkę. Niestety zaczęła wychodzić korozja. W pewnym momencie zaprzyjaźniony lakiernik stwierdził że już nie ma na czym kłaść lakieru.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 107KM 79kW [l/100km]

8,3