Ocena kierowcy - Mazda MX-3

Pioko22, 18 lat temu
Silnik 1.6 i 107KM 79kW
Rok produkcji 1997
Mazda MX-3 1.6 i 107KM 79kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
oceniam madze jaką bardzo atrakcyjny samochód dla młodych waritów :) jak i dla straszch osób ceniących sobie odrobinę wrażeń
bez zarzutów pracuje doskonale
mam małe problemy z przeżucaniem biegów zwłaszcza na wysokich obrotach( podobno czasami w tej madzi się tak zdarza) ale ogólnie jest dobrze
jak na sportowe autko super szkoda tylko że nie na naszych drogach w dodatku nisko profilowe opony zmuszają do dużo częstszych wymian amortyzatorów
po 1997r. monotowany jest spojler który ogranicza nieco widok do tyłu chociaż dobór odpowiedniej regulacji foteli pozwala na dobrą widoczność
super. tylko zależy od ciężaru nogi. sednio 7-8l. chociaż moja madzia po modyfikacji całego układu dolotowego i wydechowego przy otsrej(bardzo) jeżdzie pali 8-10l.
autko w zimę szybko się nagrzewa natomiast w lato bez klimatyzacji jest piekło. Co prawda przy otwartych z przodu szybach przewiew jest dobry natomist pasażerom z tylu gwarantuje przewaianie i urwanie głowy
jestem niezbyt wysoki i dla mnie jest super chociaż mój nieco wyśzy brat(185cm) też nie narzeka, z tyłu pasażerowie do 165cm mogą jechać spokojnie natomiast nieco wyższym proponuje jazde autobusem
Wyciszenie jest super. Co prawda układ wydechowy daje o sobie znać gdyż jest zmodyfikowany ale ogólnie jest super.
hmm jakby tu powiedzieć za taką cenę nie kupilbym nic lepszego(w sumie nawet jakby była wyższa i tak by za nią zapłacił)
lekka rdza na ssłupkach tuż przy antenie
żadnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 i 107KM 79kW [l/100km]