Ocena kierowcy - Mazda MX-5 II

Blasse, 10 lat temu
Silnik 1.6 16V 110KM 81kW
Rok produkcji 2004
Mazda MX-5 II 1.6 16V 110KM 81kW 1998-2005 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : RWD - ja samochodu z przednim napędem już nie kupie :)
Inne
Rewelacyjne auto, które polecam każdemu, kto nie potrzebuje dużego samochodu a chce mieć trochę frajdy w życiu :) Tym samochodem chce się jeździć w długie trasy, im bardziej kręte tym lepiej :)
Silnik 1,6 daje radę do cywilnej jazdy, przy wyprzedzaniu staje się dynamiczny dopiero na wyższych obrotach. Jednak trzeba pamiętać, że to 110KM i wbrew wielu opiniom ,to nie jest auto sportowe ;)
Precyzyjna, bardzo krótki skok, biegi właściwej długości by dawać frajdę.
Twardy, ale nie za twardy. Po dziurach jeździć nie polecam, niezbyt też na kostkę brukową, ale na asfalcie lub innych (w miarę) równych powierzchniach jest świetne. Uwaga - dużo zależy od szerokości i profilu opony. Tylny napęd daje niesamowitą frajdę i kontrole nad samochodem. Rozkład masy 50:50 pozwala uniknąć nadsterowności - samochód prowadzi się neutralnie, najlepiej w zakrętach :)
Doskonale, w końcu to kabriolet :) Nic nie ogranicza widoczności! Z założonym dachem trzeba się przyzwyczaić do nachylania się, by zobaczyć kolor światła na sygnalizacji wiszącej nad skrzyżowaniem :)
Wszystko pod ręką, właściwa ilość schowków, przycisków i innych elementów. Nietypowo rozwiązane otwieranie wlewu paliwa i klapy bagażnika - z wnętrza schowka w tunelu środkowym.
Samochód niewielki, więc nagrzewa się błyskawicznie w zimie. W lecie brak problemów z wentylacją - brak dachu :) Przy dłuższych trasach słońcu warto pamiętać o nakryciu głowy! Dla jeżdżących dużo latem po mieście - wskazana klimatyzacja. Dla pozostałych niekonieczna.
Przy około 180cm wzrostu przestrzeni bardzo dużo. Dla osób wysokich, warto się przymierzyć wcześniej. Mój szwagier (200cm wzrostu) nóg już niestety nie mieści pod kierownicą.
Samochodem jeździ się bez dachu, lub z dachem miękkim, a wyciszenia powstydziłby się niejeden miejski \"maluch\" ;) Do 80-90km/h jest cichutko, później robi się głośniej :)
Pali tyle, ile się w niego wleje. Może spalić bardzo dużo (w zimie, krótkie odcinki, włączone ogrzewanie) udało mi się dojść nawet do 13,5l/100. W lecie, jadać w trasę kilka tysięcy kilometrów osiągałem tak niskie spalanie, jak 6l/100. Ceny części śmiesznie tanie, konstrukcja zawiera mało elektroniki, więc i naprawy/wymiany niedrogie. No i najważniejsze - zadbane MX-5 się nie psuje ;)
Rewelacja, choć trzeba przyznać, że auto nie jest tanie. Warto wystrzegać się najtańszych dostępnych egzemplarz - są powypadkowe, niezbyt zadbane i będą wymagały dużo pracy, by dawały radość z jazdy. No chyba, że ktoś lubi naprawiać. Samochód ma stosunkowo prostą konstrukcję i łatwo go złożyć i rozłożyć :P
Co tu komentować w samochodzie, który się nie psuje?
Jeszcze mi się żadne poważne usterki nie trafiły.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 110KM 81kW [l/100km]

11,0