Ocena kierowcy - Mazda MX-6 II

Silnik 2.0 i 16V 115KM 85kW
Rok produkcji 1996
Mazda MX-6 II 2.0 i 16V 115KM 85kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Dość twarde ale wygodne
Karoseria : Siłowniki tynej kalpy (pasuą od Octawi i chyba od Matiza)
Przeniesienie napędu : Przednie opony:-)
Jeśli ktoś szuka komfortu, spokoju i super wygody niech zapomni o tym aucie. MX6 skierowana jest raczej dla młodych lubiących szybko się przemieszczać i zwracać na siebie uwagę bo wygląd tego samochodu mimo swojego wieku robi jescze niezłe wrażenie, a drzwi bez ramek są rewelacyjne.
Jak dla mnie to z niskich obrotów słabo się zbiera, ale jak zbliża się do 4tys to wtedy zaczyna się zabawa. 2.0 to trochę za mało, nowy TDI potrafi nam uciec. Do normalnej wygodnej jazdy w zupełności wystarczy.
Wszystko ok. nie ma żadnych zastrzeżeń.
Sztywne ale dość komfortowe (jak na tekie auto) nie lubi pojedynczych głębokich dziur i nierównych przejazdów kolejowych. Dla mnie to zawieszenie jest świetne, gorzej z drogami. Ale trzeba trochę uważać bo przy ostrej jeżdznie przód potrafi uciekać na zewnątrz zakrętu.
wszstko jest w zasięku ręki, choć czasami można pomylić tempomat ze światłami awaryjnymi.
Nagrzea się Expresowo a klima sobie radzi bez żadnego problemu z zaparowanymi szybami.
Z przodu super, z tyłu jest świetnie do 177cm szczególnie dla dziewczyn. Trzeba pamiętać ze to auto rejestrowane jest na cztery osoby.
Jest super, przy większych prędkościach słychać trochę świszczące powietrze ale to raczej uszczelik przy drzwiach i szybie i silinik daje o sobie znać ale to raczej nie jest wadą. Na biegu jałowym podczas postoju niktórzy mieli problem żeby okrełśić czy silinik "chodzi" zarówno z zewnątrz auta jak i z środka
Spalanie BENZYNA: min. trasa niecałe 7L ale taka jazda jest męczaca max. głównie miasto 12L z klimą 13L średni 10L GAZ: SEKWENCJA około 1L więcej
Świetne auto w niskiej cenie. Koszty eksploatacji są naprawdę śmieszne, szczególnie na gazie.
Jak narazie nic oprócz dwóch usterk z którymi kupiłem to auto (dmuchawa i lewa elektryczna szyba). Godzina w internecie i przy użyciu dwóch śrubokrętów i lutownicy napraiłem to w ciągu dwóch godzin. Przy wymianie rozrządu zaleca się wymianę pompy wodnej ja tego nie zrbiłem i chyba zaczyna mi coś kapać. Ogólnie jeśli się dba o auto i regularnie kontroluje to nic się nie dzieje.
BRAK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 115KM 85kW [l/100km]