Ocena kierowcy - Mazda MX-6 II

barycjusz@tlen.pl, 20 lat temu
Silnik 2.5 i 24V 165KM 121kW
Rok produkcji 1992
Mazda MX-6 II 2.5 i 24V 165KM 121kW 1992-2000 - Oceń swoje auto
TO co prezentuje sobą Mazda MX-6 (nieprzeciętny wygląd i właściwości jezdne) wyróżnia JĄ na polskich drogach. Obok tego samochodu nie można przejść obojętnie. Każdy z nas kierowców lubi sytuacje gdy przechodnie oblepiają wzrokiem Nasz samochód. I o to chodzi. Ja osobiście jestem zakochany.
Samo brzmienie silnika przyprawia o dreszcze ale na długiej trasia przy większych prędkościach może stać się troszke dokuczliwe,elastyczność rewelka!!
drobny kłopot z jedyneczką przy ujemnych temp., ale ogólnie przełożenia wchodzą krótko i szybko na miejsca .Nie ma żadnych niechcianych zgrzytów
mimo przejechanych 200tys km układ jezdny bez zarzutu
jak w akwarium!!
porównując do samochodów zachodnich- rewelacja.Miętko, miło i przyjemnie aż nie chce się wychodzić z samochodu
bez zarzutu
Z przodu lepiej być nie może. Tył rezerwowałbym dla osób do 165cm wzrostu. Chociaż ja osobiście worzę dwie lalunie po 175 i wcale nie narzekają :)
do 110km/h jest ok, ale póżniej dmucha bokami i to mnie trochę denerwuje
posiadam instalację gazową więc raczej nie przesadzam z ostrożną jazdą.Silnik 2.5 jednak lubi "zjeść" w moim przypadku średnia wynosi 14-15l/100 km.
porównując oferty innych marek nie znajdziecie nic lepszego
Ogólnie nie można narzekać bynajmniej mocowania elementow plastikowych jest troszkę niesolidne (być może to tylko efekt wyrobienia, wyeksploatowania - moja Mazdeczka ma już 12 lat )
Nie chcę zapeszać narazie wszystko pod kontrolą
Mazda MX-6 II