Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Cabrio A208

Clk , 13 lat temu
Rok produkcji 2000
Mercedes CLK W208 Cabrio A208 3.2 218KM 160kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : Jak już pisałem jednostka idealna do tego auta.
Karoseria : Bąble, które zmieniają się w rdzę po 2 latach od pojawienia się.
Inne : Ograniczniki drzwi, są słabej jakości,ale koszt w aso 100zł
Auto na tle konkurentów - BMW e46 Cabrio, Volvo C70 pod względem bezawaryjności wypada znakomicie (także w testach niezawodności jest w czołówce). Kocham to auto.
Nie ma to jak V6 w kabiolecie... poprostu niebo w uszach (wiadomo, lepiej byłoby V8), nie ma co porównywać do kompressorów. Uważam, że idealny silnik i to nie tylko do Cabrio. Na autostradzie jadąc 150km/h w kolumnie aut, jak zjadą - dajesz kick down i mijając drugie auto na prawym pasie masz 200km/h (210km/h to auto jedzie na 4 biegu). Silnik nie wysilony - M3 w tym samym czasie z silnika 3.2 miało 321km rok później 340km
Skrzynia nie jest super precyzyjna, automat z funkcją +/- nie pozwala na jazdę manualną. Możesz sobie wybrać np.3 bieg, ale skrzynia nadal pracuje na 1 i 2, natomiast 4 biegu nie wrzuci. Uważam to za wadę.
Nie jest to układ, który jest tak precyzyjny jak w bmw serii 1. Pojawiają się delikatne luzy w ukł. kierowniczym,pomimo nowych drążków kierowniczych.
Jak to w Cabrio - dach zamknięty - słupki są tak szerokie,że nic nie widać odwracając się do tyłu. Natomiast jak otworzysz dach - lepiej z widocznością być nie może. Widoczność na boki -idealna, przez to,że nie ma słupków między szybami.
Bagażnik - na dwie osoby, na tygodniowy wyjazd do włoch - wystarczy żeby pomieścić torby i dach. Jak dach zamknięty - bagażnik pakowny. Miejsca z tyłu w miarę, wiozłem teściową 350km z tyłu i nie narzekała, Osoba do 170cm wzrostu może z tyłu jeździć, powyżej już nie jest wygodnie. Umieszczenie przycisków na desce rozdzielczej idealne. Schowek w desce maluśki...
Każde cabrio mercedesa posiada dodatkową nagrzewnice, bardzo szybko się nagrzewa. Klima działa bez zarzutów, nie ma się do czego przyczepić.
Dla kierowcy i pasażera miejsca jest dużo, tylna kanapa - dużo gorzej ale nie ma jakiejś ciasnoty do 170cm wzrostu w trasę 500km można jechać.
Jak to w cabrio... Jak stoisz na parkingu słyszysz wszystko co mówią ludzie obok Twojego auta. Jak jedziesz, nie odczuwasz tego aż tak, no chyba że przejedzie tir obok. Do 190km/h jak na cabrio - jest naprawdę cicho. Przy otwartym dachu na trasę potrzebny jest windshott - jak go założysz - z tyłu nikt nie usiądzie, ale w ogóle NIE wieje w środku - szczególnie polecam.
Ekonomia? Zobacz sobie ceny części na aukcjach internetowych, jest naprawdę tanio - czasem części w mercedesie są tańsze niż zamienniki. Spalanie - uważam jak na tą pojemność jest bardzo dobre. Zdarzyło mi się spalić na trasie 8,5l/100km - jechałem w zimie na zdartych letnich oponach w śnieg. Normalne spalanie w trasie przy dynamicznej jeżdzie ok.12-13l, w mieście normalna jazda 15-16l. Jak emeryt - 13,5l. Bardzo szybko i dynamicznie po mieście 18l. Prędkość maksymalna jaką osiągnąłem 252km/h
Jakość wykonania i dbałość o szczegóły fantastyczna. Cena? Śmieszna,w porównaniu do niezawodności i jakości.
Typowe usterki - ogranicznik drzwi koszt części w mercedesie - 100zł. Delikatnie bąble, które zmieniają się po 2 latach w delikatną rdzę przy zamku na tylnej klapie.
Przez 110,000km NIC nie zdarzyło mi się nic z poważnych usterek, auto super niezawodne, zdarzyło mi się jechać ponad 2000km i gasić auto tylko przy tankowaniu. Spokojnie możesz mu zaufać... Za to go kocham - jadę w podróż 5000km i wiem,że mnie nie zawiedzie.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.2 218KM 160kW [l/100km]

12,3