Ocena kierowcy - Mercedes CLK W208 Coupe C208

Slowik, 10 lat temu
Silnik 2.3 Kompressor 197KM 145kW
Rok produkcji 1999
Mercedes CLK W208 Coupe C208 2.3 Kompressor 197KM 145kW 1997-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Wszystko było zaskoczeniem: Komfort tego samochodu, moc silnik a szczególnie hamulce!
Mercedes CLK W208 jest samochodem bardzo uniwersalnym, może zastępować rodzinnego sedana jak i być sportowym, ładnie prezentującym się coupe. Jak dla mnie w tej chwili, nie ma lepszego samochodu. W miare duży samochód mieszczący bezproblemowo 4 osoby i dużo bagażu, do tego posiadający komfort klasy wyższej i osiągi wystarczające do wszystkiego. Jakość wykończenia oraz wykonanie na wysokim poziomie, wnętrze bardzo ładne. Jedynym minusem jaki dostrzegam w tym modelu jest słupek środkowy, dlaczego Mercedes musiał to zrobić?? Czemu nie mogło być tak jak w W124 Coupe lub CLK W209?! Podsumowując powiem tylko, że następnym samochodem będzie również CLK, tylko nie wiem czy nie W209, a jak W208 to tylko z V8!
Co tu dużo mówić...silnik naprawdę robi dobrą robotę niezależnie od prędkości pojazdu. Jest bardzo elastyczny już z samego dołu, prawie jak w dieslu. Po przesiadce ze 118km w W124 do CLK 193km różnica jest bardzo duża w każdym zakresie obrotów. Mam założoną instalację Landi Renzo, która sprawuje się wyśmienicie w połączeniu z tym silnikiem, nie ma różnicy jazdy na LPG czy PB.
Tutaj fachowcy z Mercedesa aż tak się nie potrudzili. Powiem tyle, że w W124 skrzynia o niebo lepiej chodzi. W CLK przeważnie mam problem z przełączeniem z jedynki na dwójkę, jeśli chcę szybko to zrobić. Reszta biegów bardzo ładnie wchodzi, bez żadnego problemu. Szukałem automatu, a że trafił się dobry manual no cóż...
W tej kwestii nie ma żadnych minusów ten samochód, szczególnie w wersji Elegance którą posiadam. Dla mnie jest idealnie: prowadzenie jest super, a komfort jest jeszcze lepszy. Mercedes wiedział co robi, oby tak dalej. Szóstka się należy dla inżynierów!
Do przodu nie ma problemu, do tyłu trzeba wyczuć samochód ale to jest normalne w tego typu samochodach: coupe czy to sedan. Widoczność w lusterkach bardzo dobra, nareszcie lusterka nie są asymetryczne jak to w W124 było. Plus dla CLK
Powiem tak...każdy odnajdzie się od razu kto choć raz jeździł Mercedesem. Ze znalezieniem wszystkiego nie ma żadnego problemu, ergonomia pierwsza klasa. Poza tym dźwignia wycieraczek, kierunkowskazy miażdży każdy inny samochód. Nie wymyślono jeszcze lepszego rozwiązania od tego z Mercedesa i zapewne nikt nie wymyśli. Miałem 190tke, W123, W124 i mam CLK i w każdym była ta sama dźwignia! Super!
Wentylacja bardzo dobra, ogrzewanie jeszcze lepsze. Silnik bardzo szybko się grzeję, nie ma problemu z niczym. Jedynie musiałem wymienić filtr kabinowy, ale to norma. Był zapchany i brudny, teraz nawiew na jedynce chodzi tak jak wtedy na ostatnim biegu. Dodam jeszcze, iż mam klimatyzację automatyczną, która posiada funkcję Rest, bardzo przydatna funkcja: w zimę wychodzisz na 10min do sklepu wyłączasz silnik, włączasz Rest i za 10min przychodzisz i masz ciepły nagrzany samochód, prawie jak w domu :)
Tego się nie spodziewałem po tym samochodzie, ale przestrzeni naprawdę nie brakuje w każdą stronę. Z tyłu również jest bardzo wygodnie, dobrze że nie ma piątego miejsca bo po prostu byłoby to bez sensu tak jak to jest w BMW E36 coupe. Co do bagażnika to jest bardzo duży, mogę powiedzieć że bagażnikowi w W124 tylko trochę ustępuje.
Jest dobrze, ale niestety nie mam porównania z innymi samochodami bez ramek. U mnie niestety przy wyższej prędkości dają się we znaki jakieś szumy z prawej strony, od pasażera, ale myślę że to kwestia regulacji szyby.
Na gazie jest super oszczędnie, 100km=22-24zł w trasie. Spalanie ok.10l przy normalnej jeździe. W mieście przy dobrym \"butowaniu\" osiągnąłem wynik 20l/100km, a przy spokojnej jeździe w mieście pali 13-14l. Niestety na benzynie nie sprawdzałem spalania.
Wzorowo! Za jakość trzeba płacić, za dobry egzemplarz również.
Brak jakichkolwiek problemów mimo przebiegu ponad 320tys. km!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.3 Kompressor 197KM 145kW [l/100km]

11,8