Ocena kierowcy - Mercedes GLA I Off-roader

Rok produkcji 2015
Okres użytkowania: 5 lat
Mercedes GLA I Off-roader 1.6 200 156KM 115kW 2013-2017 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Inne : Szumy przy wyższych prędkościach.
Świetny miejski samochód. Nie jest to typowy SUV ale crossover do codziennego przemieszczania się. Jak trzeba to i w dalszą trasę chętnie pojedzie. Doskonale wygląda w lakierze matowym i pakiecie AMG :) i wciąż budzi pozytywne skojarzenia. CIągle ludzie pytają czy jest oklejony na matowo czy fabryczny lakier. Żona go uwielbia i nie chce zamienić. A to jest najważniejsze (mam święty spokój).
1.6 - nie można oczekiwać cudów. Jest po prostu nieźle. Do spokojnej jazdy w zupełności wystarczający.
Jak na dwusprzęgłową skrzynię w porównaniu do DSG jest rewelacyjnie. Nie szarpie. Nie stuka a biegi zmienia płynnie.
Samochód przednionapędowy. W pakiecie AMG z opcjonalnie usztywnionym zawieszeniem i zwiększonym prześwitem. Super wyważenie pomiędzy komfortem.resorowaniem a sztywnością nadwozia.
Bardzo ładny design. Wciąż się podoba. W lakierze matowym z pakietem AMG jest naprawdę doskonały.
Słupki B i C wraz ze zintegrowanymi zagłówkami w fotelachi przesłaniają widok do tyłu podczas cofania.
Bez zastrzeżeń. Wszystko pod ręką i na miejscu. Jedynie przesiadający się do NIE-mercedesa w miejscu skrzyni znajdą wycieraczki ... taki zgrywus :)
Bez zastrzeżeń
Przestrzeń z przodu - bardzo dobrze. Przestrzeń z tyłu - polecam raczej dzieciom lub dorosłym na niewielkich dystansach. Bagażnik ... raczej OK ... na zakupy. Ale 4 opony 19" postawione na pion przewiezie (przy postawieniu w pion oparcia kanapy (jest taka opcja). Nie jest to samochód rodzinny a raczej miejski crossover. Chociaż w trzy osoby na wakacjach byliśmy ... więc nie ma tragedii.
Tutaj widać, że to baby Benz. W normalnej eksploatacji samochód dobrze wyciszony. Podczas jazdy autostradowej szumy uszczelek i lusterek zaburzają harmonię.
Samochód miał rozszerzona gwarancję i na szczęście nie korzystaliśmy z niej. Miał też przez dwa lata pakiet serwisowy. Ceny w ASO są dość wysokie jak za serwis używanego już samochodu. Dlatego powierzyłem do w ręce nieautoryzowanego serwisu specjalizującego się w MB.
Samochód skonfigurowany na 198k PLN. Drogo jak za 1.6. Kupiłem go jako demo rocznego po pierwszych spadkach cenowych. I taka cena była odpowiednia do wyposażenia oraz jakości.
Nic. Oby tak dalej...
Nic... i oby tak dalej.