Ocena kierowcy - Mercedes Klasa C W205 Limuzyna

Tomasz, 2 lata temu
Silnik 220 BlueTEC 170KM 125kW
Rok produkcji 2014
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mercedes Klasa C W205 Limuzyna 220 BlueTEC 170KM 125kW 2013-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Najlepsza skrzynia, a objeździłem trochę aut i nadal mam okazję jeździć; zarówno klasa wyższa, jak i mniej kosztowne auta.
Inne : Adblue i DPF - a więc dwie rzeczy, przez które miałem "check engine", a które jak się okazuje, są zupełnie niepotrzebne.
Dodaję kolejną opinię po przejechaniu 380 kkm. Auto rewelacyjne. Co się zadziało przez ten czas? Padł rozrusznik przy 350kkm, więc wymieniłem. Nowy kosztuje... 200 zł!!!. Niestety zaczęło wariować Adblue i DPF. Adblue wyprogramowałem, DPF usunąłem (obudowa została) i również wyprogramowałem. Mam święty spokój, a normę spalin Euro5... utrzymuję (!!!????). Po co więc to ustrojstwo? Poza tym mam oryginalne wszystkie inne części mechaniczne (końcówki drążków, tuleje, itd..). Chcę zmienić auto od ponad roku i... nadal jeżdżę tym, co pewne, wygodne, dynamiczne i niewiele pali.
380 kkm i zero minusów.
Najlepsza część auta. Robi robotę mimo tylko 170KM.
W lato, na suchym bajka. Na deszczu, w zimie niestety niepewność w prowadzeniu. Oczywiście jak ktoś chce jechać 90 km/h po autostradzie w deszczu, to pojedzie bez problemu. Powyżej 120 km/h traci się pewność.
Plastikowe rynienki na dachu mają purchle, ale to od 2016 roku. Poza tym nic.
Ergonomia, to jest powód, dla którego ciężko mi znaleźć następcę.
Do 150 km/h bajka. Głośno zaczyna się powyżej 180 km/h i to nie z komory silnika, ale z zewnątrz.
Poza ASO, ale na oryginalnych komponentach auto kosztuje tyle samo, co inne.
Zależy. Nowy kosztował za dużo. Teraz porównując obecność wartość do jakości - bajka.
Jak na 380kkm super. Jak opisałem na wstępie, wyrzuciłem Adblue i DPF. Wymieniłem rozrusznik i nic więcej!!!
Brak.

On - zużycie paliwa dla silnika 220 BlueTEC 170KM 125kW [l/100km]