Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W212 Coupe

Szymon, 5 lat temu
Silnik 350 CGI BlueEFFICIENCY 306KM 225kW
Rok produkcji 2012
Mercedes Klasa E W212 Coupe 350 CGI BlueEFFICIENCY 306KM 225kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Póki co nie miałem
Użytkuje samochód niecały rok i jestem bardzo zadowolony, do tej pory jedyne co przy nim musiałem zrobić to wymienić klocki hamulcowe i akumulator więc ciężko się czepiać, spalanie jest jak na tą moc i pojemność bardzo niskie, wygląd auta jest fenomenalny zwraca na siebie uwagę przechodniów.
Silnik moim zdaniem idealnie pasuje do tego nadwozia jest bardzo dynamiczny a przy tym oszczędny, nie wiem jak wypada w tym nadwoziu 200CGI ale może być zbyt słaby bo masa auta jest dosyć spora. Mam założone przepustnice w układzie wydechowym dzięki czemu ta v6 wydaje z siebie bardzo przyjemny pomruk. Całkowicie bezawaryjny jak do tej pory jedyne co zrobiłem to wymiana oleju.
Standardowa skrzynia 7G-tronic ciężko mi się przyczepić do tej skrzyni, zmienia biegi bez szarpnięć nie przeciąga, ma funkcje economy i sport do tego łopatki przy kierownicy myślę że to akurat bajer mało użyteczny ale nie przeszkadza. Przy 130 ma 2.5 tys obrotów dzięki czemu spalanie jest bardzo małe.
Dosyć sztywny ale ciężko mieć o to jakiekolwiek pretensje w nadwoziu coupe na kołach 19 jest bardzo sztywny i czuć każdą dziurę na drodze, na kołach 17 było o wiele wygodniej, jeśli chodzi o awaryjność układu jezdnego to póki co nie miałem problemów. Układ kierowniczy jest genialny promień skrętu bardzo poprawny wcześniej miałem CLK i tam lepszy promień skrętu, Wspomaganie kierownicy jest wręcz idealne kręci się kołem lekko ale i bardzo wyczuwalnie idealny balans w mojej opinii.
2012 rok ognisk korozji żadnych nie ma i pewnie długo nie będzie, stylistyka bardzo mi się podoba wygląda bardzo ładnie jak dla mnie piękne auto po opuszczeniu szyb wygląda jeszcze lepiej ale to jest oczywiście kwestią gustu :)
Widoczność do przodu na boki jest bardzo dobra długa maska wszystko widać bez żadnych zarzutów, ale widoczność do tyłu jest bardzo kiepska ja mam przyciemnione szyby i to dosyć mocno i w nocy do tyłu nie widać nic ale sytuacje ratuje kamera cofania, lecz jeśli ktoś jej nie ma i przyciemnione szyby to nic nie widać w nocy przy parkowaniu
Wszystko pod ręką klasyczny mercedes kierunkowskazy i sterowanie wycieraczkami w jednej rączce ja już jestem przyzwyczajony do mercedesów i jest do dla mnie norma.
Klima działa bardzo dobrze w lecie auto bardzo szybko wychładza wnętrze, tak samo jeśli chodzi o ogrzewanie, szyby bardzo szybko się odmrażają zimą, silnik bardzo szybko nabiera temperatury
Z przodu miejsca jest bardzo dużo więc dla dwóch osób jak najbardziej, jeśli chodzi o tył to już jest trochę gorzej nad głową pasażerowie mają dużo miejsca ale na nogi już trochę gorzej tym bardziej jeśli fotele z przodu są mocno odsunięte.
Bardzo mocne pięć gwiazdek nic nie skrzypi nie piszczy z zewnątrz nie dochodzą żadne dźwięki nawet przy 200km/h
Części są dosyć drogie ale to jest akurat standard w mercedesie, dużym plusem jest niewielkie spalanie jak na tą pojemność i moc. Dla przykładu w trybie mieszanym na dystansie 1700 km spalanie wyniosło 10l/100 km ale nie jechałem wcale w stylu ECO na trasie 140-160 Km/h przy tym sporo po mieście.
Do tej pory jedyne co musiałem zrobić to wymiana nóżki hamulca ręcznego (nożnego)
Póki co brak, odpukać

Pb - zużycie paliwa dla silnika 350 CGI BlueEFFICIENCY 306KM 225kW [l/100km]