Ocena kierowcy - Mercedes Klasa E W212 Kombi

Dariusz, 4 lata temu
Silnik 250 CDI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW
Rok produkcji 2010
Mercedes Klasa E W212 Kombi 250 CDI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW 2009-2012 - Oceń swoje auto
Silnik : 4 cylindry 2.2 diesel 204KM 500Nm daje rade
Inne : Irytacja gdy przychodzi sie na parking a woz "leży" bo tył sie opuścił ale odpalam silnik i uśmiech bo merc dumnie wstaje żeby mnie wozic :-)
Auto godne polecenia w wersji avantgarde. Silnik 2.2 cdi 204KM 500Nm i automatyczną 5cio biegową skrzynią biegów "robi robotę" - 140km/h mamy po niedługiej chwili, a na 200km/h też długo nie trzeba czekać :-) Jazda sprawia przyjemność, wygląda też w miarę "bogato" pomimo że mam kombi. Ale w końcu to Mercedes i musi też kosztować a naprawy nie są tanie: pompa wody 550zł, DPF 1300zł to koszty które mi przypadły w rok eksploatacji zobaczymy co będzie dalej.
Daję 5 gwiazdek za silnik bo 204KM i 500Nm daje radość z jazdy przy spalaniu ok 8,5 l/100km a nie jeżdżę w stylu rencisty czy emeryta. I póki co sie nie psuje oprócz DPFa ale to nie wina silnika tylko ekologi.
Skrzynia pracuje bardzo dobrze ale troche mało w niej agresji - przy starcie próbuje nie zerwać przyczepności. A opcja S sport nie wiele się różni od opcji C comfort. Dodam że warto wymienić olej bo to nie duży koszt (330zł olej, 70zł filtr z uszczelka miski, 45zł bagnet oleju bo Mercedes daje tylko zaślepkę w miejsce bagnetu, robocizna 0zł o ile mamy gdzie to zrobic.) a skrzynia powinna odwdzięczyć się bezawaryjnością.
Jak na kombi z tylnym napędem to prowadzi się świetnie, zdziwienie innych kierowców gdy wyprzedza go kombi - bezcenne Ale do quattro mu jeszcze brakuje.
Ma 10lat i NIE RDZEWIEJE !! Nie wiem czy Mercedes poprawił blachy czy poprostu trafilem na naprawdę bezwypadkowy egzemplarz :P
Na widoczność nie narzekam, nawet w lusterkach bocznych duzo widać.
Auto gabarytów nie dużych, a bagażnik naprawdę duzy 700-1900 litrów dla 3 osobowej rodziny spokojnie starcza a do tego dynamiczny.
Auto wietrzy grzeje tak jak trzeba a gdy pasażer chce cieplej to dwustrefowy klimatronik załatwia sprawę
Miejsca nie brakuje jak na tą klasę samochodu.
Na przednich fotelach do 140km/h jest cicho powyżej tej prędkości robi sie głośniej ale hałas słychać z tylnej części wnętrza, może to przez wersję kombi
Troche drogie części ale w końcu gwiazda na masce musi kosztować żeby nie każdy mógł sobie pozwolić na jazdę Mercem.
Chyba troche za duża cena jak za tą cene bo np vw passat kosztuje 2x mniej a nie jest 2x gorszy
Daję tylko 4 bo przez niecały rok wymieniłem pompe wody i DPF, zawieszenie tylne chuba też wymaga ingerencji bo potrafi opuścić sie po paru godzinach (tył ma miechy na powietrze przez ci sam sie poziomuje) Klapa bagażnik co jakiś czas ma problem żeby się zamknąć (automatyczne otwieranie i zamykanie)
Poważne to tylko DPF ale nie wiem czy to uterka czy eksploatacja.

On - zużycie paliwa dla silnika 250 CDI BlueEFFICIENCY 204KM 150kW [l/100km]

7,7