Ocena kierowcy - Mercedes Klasa R Off-roader

BJ, 5 lat temu
Silnik 350 4-Matic 7G-Tronic 272KM 200kW
Rok produkcji 2009
Mercedes Klasa R Off-roader 350 4-Matic 7G-Tronic 272KM 200kW 2009-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Przestrzeń!!!
Inne : brak
Uwielbiam to auto - wersja long to naprawdę ogrom miejsca, przy moich 2m wzrostu odsunięty prawie na max fotel kieorwcy z tyłu spokojnie siądzie osoba o moim wzroście i jeszcze będzie miała luz! wielki bagażnik, siedzenia skłądają się na płasko. Jak na taki wielki autobus spalanie ok, choć na pewno warto rozważyć LPG jak ktoś dużo jeździ. Ceny częsci normalne, warto na pewno serwisować w miejscu gdzie znają się na mercedesach i nie będzie żadnych problemów. Silnik spory więc wchodzi sporo oleju - ponad 8L - ja leje olej Mercedesa więc wychodzi trochę drożej ale jestem spokojny, że wszystko ok :) Spalanie - nie kasowałem licznika od 27tys i pokazuje 14,5. Jadąc jak emeryt w trasie 10,5 jadąc autostradowo 13,5, miasto w korkach 18-18,5
272KM naprawdę wystarczają, żeby komfortowo i dynamicznie poruszać się tym kolosem. Czuć moc - trochę ponad 7 sek do 100 to naprawdę zadowalający wynik! po 2009 roku brak problemów znanych z kołami rozrządu znanego z wczesniejszych wersji.
Żadnych zarzutów, płynnie i szybko zmienia biegi, dwa tryby pracy - comfort i sport
auto prowadzi się precyzyjnie i pewnie, systemy w które jest wyposażony pomagają w trudnych warunkach
bez zarzutów, żadnych problemów z korozją itp. Mam pakiet stylistyczny AMG więc przy okazji fajnie wygląda (jeśli komuś podoba się Rclass bo to specyficzne auto:) )
bez zarzutów
Wszystko logicznie - jak ktoś jest przyzwyczajony do merców :) wiadomo, niektórzy muszą się przestawić. Ja wcześniej jeżdziłem Chryslerem i wszytsko bardzo podobnie. Jedyny minus to wklepywanie adresó∑ w navi ale w większości aut z tych lat wygląda to tak samo..
Auto wielkie i schładza i nagrzewa się błyskawicznie więc super!
To największy atut tego auta - dałbym nawet 6 :)
Powyżej 160 trochę szumi przy szybie w drzwiach
Tu można różnie patrzeć - trochę pali ale to auto waży około 2300 kg, ma automat i 4matic, do tego 3,5L silnik więc z drugiej strony spalanie w normie. Koszty cześci raczej standardowe jak przy innych autach tej klasy, jak to w dużym silniku wchodzi sporo oleju - ponad 8L. Nie miałem z nim żadnych kosztownych problemów - standardowe rzeczy - klocki, filtry, miechy itp w standardowych cenach.
Auto trochę niedocenione i mało popularne dlatego uważam, że ceny w jakich można je kupić w Polsce bardzo atrakcyjne!
Praktycznie bez problemów! Jedynie cewka (groszowe sprawy, auto normalnie jeździło tylko wyskoczył błąd) i plastikowa klapka kolektora (też niezauważalne jeżdżąc- wyszło na kompie) cena też normalna,
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 350 4-Matic 7G-Tronic 272KM 200kW [l/100km]