Ocena kierowcy - Mercedes Klasa S W222 Coupe Facelifting

Jacek, 2 lata temu
Silnik 3.0 450 367KM 270kW
Rok produkcji 2019
Mercedes Klasa S W222 Coupe Facelifting 3.0 450 367KM 270kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Ogólnie użytkuje auto od kwietnia. Kupiłem je z przebiegiem 35.000 obecnie ma 49.000km Kupując taki samochód pewnie każdy z was będzie go trzymał w garażu, jednak czasem zdarzy się Wam gdzieś wyjechać czy zostawić go w nocy na dworze podczas przymrozku i tu się zaczyna problem jeśli nie macie webasto a ma domykanie: - Przy otwieraniu drzwi szyba automatycznie opada, gdy jest mróz ona nie opadnie więc nie otworzycie drzwi. Po mocniejszym szarpnięciu drzwi się otworzą natomiast szyba dalej się nie opuści co za tym idzie nie zamkniecie dwrzi, ponieważ szyba będzie na równo z uszczelką w karoserii. Dlatego trzeba wejść do auta i poczekać z lekko przymkniętymi drzwiami z 20-30 minut aż szyby się odmrożą. ( Próbowałem psikać przed wejściem do auta odmrażaczem ale one się blokują gdzieś w środku drzwi więc nic to nie daje ) - Na minus jest wentylowanie foteli którego prawie nie czuć, w serwisie powiedzieli że ten model tak ma. W przypadku XC90 wentylowanie tak czasem dawało że trzeba było wyłączać, tutaj natomiast nie czuje się praktycznie nic. - Beżowa skóra ( nie polecam ) jest strasznie delikatna i wdać na niej dosłownie każdy brud, mnie np. to bardzo irytuje
mogliby dorzucić z 30 koni więcej, demonem prędkości auto nie jest np. w porównaniu do RS5 które przy takim samym silniku ma 450 koni , no ale tu jest jeszcze 560 po tym modelu
nie odczuwam dyskomfortu
prowadzi się pewnie i wygodnie
zbyt mało czasu aby coś powiedzieć
Jest ok, natomiast już kilka razy miałem sytuację że słupek A przy kierowcy mi zasłonił pieszego na przejściu za zakrętem, tak tylko piszę ponieważ w innych autach nie przypominam sobie takiej sytuacji
wg mnie bardzo dobre rozwiązanie z touchpadem
wentylacja bardzo słaba ogrzewanie na plus
pasażerów raczej nie radzę wozić chyba że mają max 165cm
jest cicho
koszta przeglądu, tarcz czy klocków są przyzwoite

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 450 367KM 270kW [l/100km]

14,2